Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Duże emocje podczas komisji wspólnych

Podczas sesji radni podejmują szereg uchwał, a przeciętny Kowalski nawet przysłuchując się sesji nie wie o co chodzi. INFO ze swoją kamerą towarzyszy właśnie takiej komisji, aby przybliżyć mieszkańcom Gminy Kcynia omawiane uchwały. Nazwy podejmowanych uchwał tylko w swojej nazwie mogą mówić nad czym debatują radni. Podczas komisji wspólnych trwa dyskusja i można temat poznać od kuchni i właśnie dlatego staramy się Państwu przedstawiać relacje filmowe z tych spotkań.

Ponad 4 godziny spędziliśmy przysłuchując się trwającym negocjacjom, wyjaśnieniom omawianych problemów i przede wszystkim omawianiu podejmowanych uchwał. Zdajemy sobie sprawę, że nasza kamera „nie jest lubiana” przez radnych i włodarzy gminy, ale staramy się nikomu nie przeszkadzać i służyć społeczeństwu jak najlepiej potrafimy.

Dzień przed sesją nasza Rada Miejska omawiała szereg uchwał dotyczących stawek za wodę, opłat abonamentowych pobieranych za wodę, pytała Prezesa „Komunalki” o wiele spraw związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Podczas komisji wspólnych omawiany był także temat części sieci wodociągowej obsługiwanej przez szubińskie wodociągi. Przy tak trudnych tematach można dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych spraw dotyczących omawianych tematów.

Działo się bardzo dużo i bardzo dużo by o tym móc pisać. My wybieramy formę filmu, która pokaże Państwu to co się działo, a wnioski wyciągnie każdy sam.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz