Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Działania „Bezpieczny Pieszy” w powiecie nakielskim

Policjanci z nakielskiej „drogówki” przeprowadzili wczoraj działania własne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych korzystających z powiatowych tras. Podczas trwania działań nie odnotowano zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.  

Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruch do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy, to główne cele działań jakie wczoraj (21.10.19) na drogach powiatu nakielskiego prowadzili policjanci referatu ruchu drogowego.

Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, jak i innych wykroczeniach, mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Działania prowadzone przez „drogówkę” przyniosły spodziewane efekty. Nie odnotowano rażących naruszeń przepisów przez kierowców, a na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszych.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz