Sobota, 18 maja 2024 r. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Działania „drogówki” na drogach powiatu nakielskiego

Bezpieczeństwo na drogach to priorytet, jaki przyświeca mundurowym nakielskiej „drogówki”, dlatego też cyklicznie prowadzą oni na powiatowych drogach różnego rodzaju wzmożone działania. Jedna z tego typu akcji odbyła się wczoraj (5.03.19).

Kontrole trzeźwości kierowców oraz wymaganych uprawnień, sprawdzanie stanu technicznego aut i ich obowiązkowego wyposażenia oraz prędkość z jaką przemieszczają się pojazdy, sprawdzali podczas wczorajszych (5.03.19) działań prowadzonych na powiatowych drogach policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego.

Mundurowi skontrolowali łącznie 94 auta. Kierowcy, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatów, których mundurowi nałożyli 10 oraz pouczeń, które otrzymało 45 kierowców. W dwóch przypadkach z popełnionych wykroczeń kierowcy będą tłumaczyli się w sądzie, gdyż tam właśnie trafią wnioski o ich ukaranie.

W związku z ujawnionymi usterkami mundurowi zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych od aut, a jeden z kontrolowanych kierowców stracił uprawnienia za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

Prowadzone przez „drogówkę” działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz