Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Działania „NURD” w powiecie nakielskim

Wczoraj (6.02.20) na terenie całego kraju Policja prowadziła działania pn.: „NURD”, których celem nadrzędnym było bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi sprawdzali zachowanie kierowców wobec pieszych, ale też jak do przepisów stosują się piesi.

Podczas wczorajszych (6.02.20) działań prewencyjnych „NURD – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na drogach powiatu nakielskiego pracowało 14 mundurowych z nakielskiego referatu ruchu drogowego. Przez całą służbę mundurowi szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców wobec pieszych oraz sprawdzali, jak do przepisów prawa o ruchu drogowym stosują się piesi.

Sprawdzane były przede wszystkim miejsca, które są niebezpieczne dla pieszych. Mundurowi zwracali uwagę na przejścia dla pieszych oraz rejony skrzyżowań, gdzie piesi przechodzą przez jezdnię.

Policjanci sprawdzali również zachowanie pieszych, czy przechodzą oni w miejscach do tego wyznaczonych i czy swoim zachowaniem nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa.

Mundurowi zwracali też uwagę na przestrzeganie pozostałych przepisów drogowych. Podczas trwania działań policjanci ujawnili łącznie 53 wykroczenia, z czego 7 popełnili kierowy wobec pieszych, a 19 sami piesi. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nałożono 18 mandatów, 35 osób zostało pouczonych.

Przeprowadzone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, szczególnie tych najmniej chronionych.

     

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

 

--> wstecz