Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Działania „Prędkość” na terenie powiatu nakielskiego

W niedzielę i poniedziałek (17 i 18.05.15) na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Poniedziałkowe kontrole prowadzone były zgodnie ze zmieniającymi się w tym dniu przepisami prawa o ruchu drogowym.

Działania „Prędkość” prowadzone były w niedzielę i poniedziałek (17 i 18.05.15r) na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego. Podczas trwania akcji na drogach powiatu nakielskiego pracowało łącznie 12 policjantów referatu ruchu drogowego, a także inni policjanci pionu prewencji.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na te kategorie wykroczeń i przestępstw, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Kontrolowani prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, posiadane przez nich uprawnienia, a także zwracali uwagę na wszelkie wykroczenia popełniane przez użytkowników dróg.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 139 pojazdów, nałożyli 64 mandaty karne. Odnotowano 3 kolizje drogowe, natomiast żadnego wypadku drogowego.
Zatrzymany został jeden kierowca, wobec którego wydana była decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień. W myśl nowych przepisów wsiadając „za kółko” kierowca dopuścił się przestępstwa określonego w art. 180a kk i zagrożonego karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Na terenie powiatu nakielskiego nie zatrzymano żadnego kierowcy, który przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h, co skutkowałoby natychmiastową utratą praw jazdy.

materiał: Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

--> wstecz