Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Działania „ Telefony’ na drogach powiatu nakielskiego

Na drogach powiatu nakielskiego mundurowi przeprowadzili wzmożone działania „Telefony” mające na celu poprawę bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Przypominamy, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy jest niezgodnie z przepisami, i kierowca może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł i 5 punktami karnymi.

W piątek (25.01.19) na drogach powiatu nakielskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Telefony”, w których szczególną uwagę zwracali na kierujących, korzystających w sposób niedozwolony z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Jednym z głównych celi akcji była poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Działania miały na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego.

W działaniach wzięło udział 12 policjantów nakielskiej drogówki którzy ujawnili wykroczenia polegających na korzystaniu przez kierujących z telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Policjanci przypominają, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy jest niezgodnie z przepisami, w najlepszym wypadku, skutkuje mandatem w wysokości 200 zł i 5 punktami karnymi.

Korzystanie z zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego jest o wiele bezpieczniejsze.

asp. szt. Damian Moczadło

p.o Oficera prasowego

KPP Nakło nad Notecią

 

--> wstecz