Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Działania „Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu nakielskiego

Trzeźwość ponad dwóch tysięcy kierowców skontrolowali dzisiaj (21.12.15r.) nakielscy policjanci. Zatrzymano 4 kierowców w stanie po użyciu alkoholu oraz jednego nietrzeźwego, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Dzisiaj (21.12.15r.) od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzili działania pn.: „Trzeźwy kierujący”. Trzeźwość kierowców kontrolowało łącznie 15 funkcjonariuszy wspieranych przez Straż Gminną z Sadek.
Mundurowi sprawdzali kierowców jednocześnie na terenie gminy Nakło, Szubin, Kcynia, Mrocza oraz Sadki. Skontrolowano 2354 kierowców. Spośród kontrolowanych jedna osoba był pijana. Kierowca volkswagena zatrzymany w Nakle na ulicy Staszica miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymano również 4 osoby, które kierowały autami w stanie po użyciu alkoholu.
W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 5 praw jazdy i 2 dowody rejestracyjne od aut. Celem działań było eliminowanie z ruchu pijanych kierowców, a tym samym poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu.

materiał: Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

--> wstecz