Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Dzieciaki na kajaki!

W dniu 21.05. 2015 r. uczniowie Naszej placówki pod czujnym okiem opiekunów p. Katarzyny Wawrzyniak, p. Szymona Cybulskiego, p. Jerzego Napierała i p. Magdaleny Czuk Napierała zrealizowali kolejne zadanie  w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „ Mądrość z natury…”.

Mieliśmy okazję spędzić miło czas obcując z przyrodą, jednocześnie ucząc się pokory wobec żywiołu jakim jest woda. Dzięki wielkiej uprzejmości pana Jacka Maćkowskiego instruktora kajakarstwa, który przeprowadził dla nas teoretyczne i praktyczne zajęcia nad jeziorem w Wąsoszu, uczniowie naszej szkoły mogli doświadczyć, poznać i zrozumieć czym jest kajak, jakich zasad należy  bezwzględnie przestrzegać, aby nigdy nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Po części teoretycznej i intensywnej rozgrzewce, każdy miał okazję sprawdzić się w praktyce i doświadczyć trudu sterowania kajakiem oraz poczuć odpowiedzialność za drugą osobę.

Dziękując wszystkim za dobrą zabawę, składamy serdeczne podziękowania panu Jackowi Maćkowskiemu oraz wychowankom Zakładu Poprawczego w Kcyni za naukę, wsparcie i cenne wskazówki. Opiekunom za miłą współpracę, a naszym uczniom przede wszystkim za odpowiedzialną i mądrą postawę. Mamy nadzieję, że wszystko to czego doświadczą  podczas realizacji zajęć zawartych w projekcie, rozbudzi w nich miłość do przyrody i zdrowej aktywności.

tekst: Magdalena Czuk-Napierała, Katarzyna Wawrzyniak – ZSS w Kcyni

zdjęcia:Szymon Cybulski

--> wstecz