Niedziela, 19 maja 2024 r. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Dzielnicowi rozmawiają o bezpieczeństwie podczas ferii

Dzielnicowi z nakielskiej komendy i podległych komisariatów w trakcie trwających ferii na terenie powiatu rozmawiają z dziećmi, o tym jak bezpiecznie spędzać zimowy wypoczynek. Uczestnicy pogadanek, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowiska będą bezpieczniejsze.

Dzielnicowi z nakielskiej komendy i podległych komisariatów w trakcie ferii spotykają się z dziećmi na półkoloniach oraz w przedszkolach, gdzie rozmawiają z nimi na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Policjanci radzą dzieciom jak zachowywać się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegają przed niebezpieczeństwami.

Nieletni podczas pogadanek z policjantami, mogą dowiedzieć się miedzy innymi jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach oraz w jakich miejscach, a także jakie może być niebezpieczne wchodzenie na zmarznięte stawy jeziora, rzeki, oraz inne akweny wodne. Przypominają również o zagrożeniach związanych z osobą obcą i omawiają zasady postępowania.

Dzielnicowi opowiadają także o przepisach ruchu drogowego, których zobowiązani są przestrzegać piesi, w szczególności o korzystaniu z elementów odblaskowych w porze wieczorowo – nocnej jak i też o prawidłowym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych.

asp.szt. Damian Moczadło

p.o. Oficera prasowego

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz