Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Dzielnicowi z Szubina zatrzymali 57-latka, który jechał kradzionym autem.

Policjanci z Szubina zatrzymali 57-latka, który poruszał się volkswagenem transporterem skradzionym z terenu Niemiec. Auto zostało odzyskane, a kierowca usłyszy zarzuty. Podejrzany został zatrzymany dzięki zgłoszeniu jakie otrzymał dyżurny policji o tym, że kierowca „dostawczaka” może być pijany.

Wczoraj (24.06.15) krótko po godzinie 10.00 dyżurny nakielskiej komendy odebrał telefon od funkcjonariusza ze Żnina, że do tamtejszej komendy dodzwonił się kierowca jadący trasą Żnin – Bydgoszcz i poinformował, że w stronę Bydgoszczy jedzie volkswagen transporter na niemieckich tablicach rejestracyjnych, którego kierowca może być pijany.

Na trasę natychmiast zostali skierowani szubińscy dzielnicowi. Chwilę później zauważyli auto, o którym była mowa w zgłoszeniu, więc pojechali za nim. Podczas jazdy dawali kierowcy jasne sygnały do zatrzymania. Mężczyzna nie zareagował na nie, a wręcz przeciwnie za wszelką cenę próbował uciec mundurowym. Podczas ucieczki za nic miał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał inne auta w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków drogowych, zmuszał innych kierowców do niebezpiecznych manewrów czym stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po trwającym blisko 20 minut pościgu volkswagen wjechał na teren kompleksu leśnego w miejscowości Smolniki, gdzie kierowca porzucił auto i uciekał pieszo, wtedy też zatrzymali go szubińscy dzielnicowi.

Trzeźwość kierowcy nie budziła zastrzeżeń, za to, był inny powód dla którego za wszelką cenę próbował on uciec policjantom. Otóż po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że volkswagen transporter, którym jechał 57-latek został z poniedziałku na wtorek (22/23.06.15) skradziony z jednego z komisów samochodowych na terenie Niemiec.

Mieszkaniec Grudziądza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj (25.06.15) mężczyzna zostanie przesłuchany i po uzgodnieniu z prokuraturą i stroną niemiecką zostaną mu przedstawione zarzuty.  

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zobacz film nagrany przez przypadkowego kierowcę

 

 

--> wstecz