Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Dzielnicowy odwiedził dzieci w szkole w Rozstrzębowie

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. szt. Marek Dubiel odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie. Policjant rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Asp. szt. Marek Dubiel z kcyńskiego komisariatu w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej spotkał się z uczniami w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie.

Zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych. Młodszym, z klas 0-III, dzielnicowy opowiadał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypominał, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych, mówił też o tym, jak na drodze powinni zachowywać się piesi i jakie niebezpieczeństwa związane są z niezgodnym z przepisami poruszaniem się po trasach. Asp. szt. Dubiel przypominał także o zbliżających się wakacjach i związanych z nimi niebezpieczeństwami. Radził, jak dzieci powinny zachowywać się podczas pobytu w domu bez rodziców, a także podczas zabawy.

Uczniowie z klas IV – VIII, prócz wakacyjnych porad, rozmawiali z dzielnicowym o odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnione przez nich czyny, demoralizacji oraz niebezpieczeństwach związanych z eksperymentowanie ze środkami uzależniającymi.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz