Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Dzień Dziecka na sportowo w Dziewierzewie!

8 czerwca 2019r. z inicjatywy Rady Rodziców, Dyrektora, Nauczycieli i Sołtysów obchodziliśmy w naszej szkole VI Piknik na sportowo z okazji Dnia Dziecka. To już szósta taka impreza wspólnie zorganizowana przez sołectwa: Dziewierzewo, Miastowice, Żarczyn, Górki Zagajne, Górki Dąbskie oraz Żurawia. Jak zwykle przy takich okazjach mogliśmy liczyć na wsparcie Stowarzyszenia „Razem dla Dziewierzewa” i naszej Straży Pożarnej.
Ta plenerowa impreza skierowana była głównie do dzieci, ale nie tylko. Piknik był okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi. W słoneczne popołudnie teren wokół szkoły był pełen gwaru i wesołej zabawy. Maluchy mogły dawać upust swojej energii skacząc i zjeżdżając na kolorowych zjeżdżalniach oraz uczestnicząc w konkurencjach sportowych. Na dzieci czekało też wiele słodkości, „pizzerinki”, napoje, popcorn, wata cukrowa i kiełbaski z grilla. Do wspólnej zabawy zachęcały panie Animatorki.
Strażacy instruowali też dzieci, młodzież i dorosłych z zasad udzielania pierwszej pomocy, zaprezentowali pokazy młodzieżowych drużyn pożarniczych, a na koniec sprawili najmłodszym niesamowitą frajdę „prysznicem dla ochłody”.
Podczas Pikniku nastąpiło również wręczenie nagród za Maraton w odcinkach, który Stowarzyszenie „Razem dla Dziewierzewa” kolejny już raz organizowało na dziewierzewskim stadionie. Odbył się także bieg o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.
Sprzyjająca, słoneczna pogoda, liczne atrakcje, miła atmosfera sprawiły, iż wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili. Impreza udała się dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli. Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc. Szczególne podziękowania składamy wszystkim naszym licznym sponsorom – jesteście WSPANIALI!

materiał. Maria Kamińska/SP Dziewierzewo

--> wstecz