Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Dzień Edukacji Narodowej świętem całej szkoły!

14 października 2015r. w murach Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała pani Barbara Rogalska, dyrektor placówki, która zapytała zgromadzonych, czyje święto właściwie dziś obchodzimy? Nauczycieli? Uczniów? A może szkoły? Odpowiedź dla wielu nie była prosta. Otóż święto to zostało ustanowione w dniu powołania przez Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej, której zadaniem było zreformowanie systemu oświaty tak, by odpowiadał potrzebom ówczesnej młodzieży. Nic do tej pory się nie zmieniło… szkoła powinna być blisko uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim – naprawdę uczyć. Jest to, więc święto wszystkich tych, którzy tworzą społeczność szkolną i mają na nią wpływ. Zwyczajowo jednak o Dniu Edukacji Narodowej mówi się: Dzień Nauczyciela. To dziś uczniowie wręczają swoim wychowawcom kwiaty, jako podziękowanie za wysiłek i poświęcony czas. To piękny, wzruszający moment dla każdego pedagoga, w którym dostrzeżona i doceniona jest jego praca. Za takie właśnie, szczególne zaangażowanie w pracę dydaktyczną, wychowawczą, opiekuńczą i organizacyjną, dyrektor Barbara Rogalska wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Wyrazy uznania otrzymali: Anna Banach, Agnieszka Bembnista, Ewa Żelechowska, Katarzyna Wawrzyniak, Agnieszka Pawlak, Szymon Cybulski, Jerzy Napierała oraz Franciszek Rybak .
Podczas uroczystości odczytany został list od Starosty Nakielskiego pana Tomasza Miłowskiego, który życzył wszystkim dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom oraz przyjaciołom oświaty wytrwałości, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, a także zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.
Po części oficjalnej członkowie koła teatralnego „Perła” skierowali do grona pedagogicznego słowa pełne wdzięczności, złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz odśpiewali tradycyjne „sto lat”. Jednak najbardziej zaskakującą dla zgromadzonych atrakcją było zaproszenie do … „Familiady”. W konwencji tego znanego programu telewizyjnego, rodzina „Babeczek” kontra rodzina „Mufinów” rozegrała emocjonujący turniej skojarzeń. Kobietki udowodniły, że nie mają sobie równych i weszły do finału, a tam do zwycięstwa doprowadziły je Agnieszka Fackowska i niezrównana Karolina Żętkowska. Jak co roku uczniowie „Korczaka” dostarczyli swoim wychowawcom wielu niezapomnianych wrażeń.

materiał: ZSS w Kcyni

--> wstecz