Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Palmierowie

4 maja o godzinie 9.00 odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja obchodów Dnia Patrona. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, grono rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Anetę Wosicką, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, jak również wszystkich uczniów.
Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała długi i staranny wysiłek przygotowań do nadania szkole imienia oraz sztandaru. Zwróciła szczególną uwagę, że patron, jakim jest Orzeł Biały przydał naszej placówce indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Z dumą stwierdziła, iż z perspektywy roku wspólny, głęboko przemyślany wybór społeczności szkolnej, okazał się wyborem niezwykle trafnym. Imię Orła Białego sprzyja bowiem rozbudzaniu postaw patriotycznych i moralnych, kształtowaniu szacunku do własnego państwa i symboli narodowych. Na zakończenie złożyła wszystkim uroczyste życzenia. Nauczycielom dalszych sukcesów w pracy, kreatywności i zapału w realizacji trudnych zadań pedagogiczno-wychowawczych. Uczniom tego, by nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą, spotkaniem z nauką, odkrywaniem tajemnic i poznawaniem siebie. Do rodziców skierowała życzenia pomyślności, zdrowia, zadowolenia i optymizmu.
Po przemówieniu pani Olszak z montażem słowno-muzycznym o treści patriotycznej wystąpili uczniowie klasy IV i V. Ich inscenizację poprzedziło wspólne odśpiewanie „Mazurka Trzeciego Maja”. Następnie wierszem i piosenką przypomnieli wszystkim historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na szczególną uwagę zasługiwały solowe wykonanie piosenki „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” przez Olafa Jagodzińskiego oraz scenka w wykonaniu Żanety Rybczyńskiej jako babci opowiadającej o przeszłości oraz Nicoli Kuczyńskiej i Alana Jagodzińskiego jako dociekliwych wnucząt. Na słowa Alexa Lisieckiego, że święto przeszłości jest świętem dla nas, że czcić je będziemy po wieczny czas, „Tak nam dopomóż Bóg” wszyscy zebrani powstali i wspólnie odśpiewali „Rotę”.
Aby dopełnić czaru wspomnień, uczniowie klasy VI wraz z panią Anetą Wojciechowską przygotowali i zaprezentowali pokaz zdjęć z zeszłorocznego święta Nadania Imienia. Kolejny już raz nie dało się ukryć wzruszenia, słuchając piosenki Natalii Sikory „Orzeł Biały”.
Po wyprowadzeniu sztandaru prowadząca podziękowała wszystkim za przybycie, a pani dyrektor przygotowała dla nich słodki poczęstunek w postaci cukierków.
Obchody Dnia Patrona stały się powodem ogłoszenia dwóch konkursów tematycznie związanych z tym świętem. Były to: konkurs plastyczny pod hasłem „Tło czerwone, Orzeł Biały – dla Polaka symbol chwały” oraz konkurs na wiersz o treści patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę – Polskę”. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Jury po burzliwych dyskusjach wyłoniło zwycięzców.
Zwycięscy konkursu na wiersz o treści patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę – Polskę”:
Kategoria klasy 0 – III
Nadia Dziadoszek
Anita Adamczewska
Agata i Oskar Orzoł
Kategoria klasy IV – VI
Julia Milik
Olaf Jagodziński
Jagoda Markiewicz
Zwycięscy konkursu plastycznego pod hasłem „Tło czerwone, Orzeł Biały – dla Polaka symbol chwały”:
Kategoria klasy 0 – III
Jan Szczepański
Marcin Szarwark
Mateusz Zawielak
Kategoria klasy IV – VI
Anita Pogoda
Dagmara Pachacz
Alan Jagodziński

materiał: SP w Palmierowie

--> wstecz