Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

W niedzielę w Farze odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy

Już za tydzień, w niedzielę 29 listopada, po raz pierwszy w Parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Kcyni odbędzie się tak wyjątkowe wydarzenie. Tym razem będzie to Jarmark Bożonarodzeniowy ze św. Michałem Archaniołem.- informuje naszą redakcję ks. Marek Januchowski.

To inicjatywa młodzieży z wolontariatu Światowych Dni Młodzieży. Jarmark ma na celu propagowanie wartości świąt Bożego Narodzenia. Wiele osób od kilku tygodni jest ogromnie zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Spędzają przy przygotowaniu wiele godzin pracy.- relacjonuje ks. Wikariusz. Warto być obecnym na naszym wspólnym święcie, tym bardziej, że cały dochód z jarmarku przeznaczamy na dzieciaki i młodzież z naszej parafii.

Skoro ks. Marek już coś zapowiada, to wiadomo, że szykuje się kolejne fajne wydarzenie, na które zapewne warto przyjść. Jarmark w Kcyni? Niemożliwe? Chyba nie dla szalonego ks. Marka.

Jak sam zapowiada gastronomiczne stoiska czynne będą od 7.30 – 14.00 oraz przed i po wieczornej Mszy Św.

Przygotowaliśmy wspaniałą ucztę kulinarną, która będzie uruchomiona już o 9 rano. Wśród smakołyków będą: świąteczne pierogi z grzybami i kapustą, barszcz, pieczone jabłka z miodem i orzechami, pachnące pierniki własnego wypieku, pyszny grzaniec wg specjalnej receptury, przepiękne ozdoby i kartki świąteczne. Będzie również muzyka wprowadzającą nas w czas Adwentu, przygotowującą każdego do Bożego Narodzenia i wiele innych dobroci i niespodzianek…

Duchowny zdradził nam jedną z niespodzianek. Przygotowywana dla nas OGROMNA BOMBKA św. Michała Archanioła, pięknie zapakowana, przygotowana ręcznie z namalowanym przepięknym Aniołem. Chcielibyśmy, by ta specjalna bombka trafiła do każdej rodziny w naszej parafii jako znak wspólnoty wiary z parafią, byśmy nabywali ją dla znajomych, krewnych i przyjaciół. Wersje bombek są limitowane, a ilość ograniczona ze względu na cenę produkcji. Logo będzie w wersji złotej i srebrnej. Koszt takiej bombki to 15 zł.

Najważniejsze, by nas nie zabrakło, byśmy włączyli się w dobro dla naszych dzieci i młodzieży. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania- pisze do nas ksiądz Marek Januchowski.

red. Koniec Robert

grafika: Organizator

--> wstecz