Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ferie zimowe w Sipiorach

Ferie to czas odpoczynku od nauki i szkoły. Pomimo tego, nasi uczniowie i absolwenci chętnie i bardzo licznie przybywali do szkoły, aby uczestniczyć w organizowanych zajęciach, zabawach i konkursach. Filia biblioteczna wraz ze Szkołą Podstawową w Sipiorach przygotowały bardzo bogaty program, aby uczniowie mogli mile i bezpiecznie spędzić wolny czas. Dzięki temu dzieci miały dużo interesujących zajęć w pierwszym tygodniu ferii. Również pogoda dopisała nam na całego. Było śnieżnie, mroźno no i oczywiście biało.
Zgodnie z tradycją na zakończenie zimowiska, w piątkowe popołudnie 22 stycznia 2016 r. odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców, na który dzieci przybyły bardzo licznie w towarzystwie rodziców i rodzeństwa. Zaszczycili nas także swoją obecnością zaproszeni goście: sołtys wsi Sipiory p. Mirosława Pacała, prezes Stowarzyszenia ,,Sąsiedzi” p. Anna Knasinska i radny gminny p. Tadeusz Lepper.
W tym dniu szkolny korytarz zamienił się w salę balową. Uczniowie młodszych i starszych klas oraz nasi najmłodsi milusińscy przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Każde dziecko wyglądało pięknie i kolorowo. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale. Rodzice, nauczyciele i opiekunowie udowodnili, że w każdym dorosłym jest coś z dziecka i świetnie bawili się razem ze swoimi podopiecznymi. Muzyczne tempo nakręcała Grupa Dombek Show w osobie Piotra Domżalskiego i Łukasza Szopieraja, którzy od pierwszych taktów muzyki zachęcali uczestników balu do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Wielkim hitem okazały się układy i choreografie taneczne naśladowane przez uczestników karnawałowej imprezy, na których czekały słodkie nagrody. W przerwach pomiędzy tańcami każdy mógł zjeść coś słodkiego i napić się soku, co pozwoliło dzieciom zregenerować siły.
Po indywidualnej prezentacji pięknych stroi, została wybrana ,,Królewska para balu”. Zaszczytny tytuł ,,Królowej balu” przypadł Amelce Grzegorek, a ,,Królem balu” został Ksawery Nawrocki.
Bal ten jak w poprzednich latach wspierali ludzie i instytucje dobrego serca, dlatego też zarówno dzieci, jak i rodzice oraz nauczyciele dziękują: Państwu Bożenie i Grzegorzowi Mordzak, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni, oraz Bankowi Spółdzielczemu w Kcyni.
Podczas świetnej zabawy czas minął bardzo szybko i trzeba było się pożegnać. Ale to nic, za rok w karnawale odbędzie się także bal przebierańców. Organizatorzy jeszcze raz dziękują wszystkim za liczne przybycie i wspólną zabawę, a rodzicom za wielkie zaangażowanie włożone w przygotowanie pięknych kostiumów dla swoich pociech, no cóż nie pozostaje nam nic innego jak czekać do przyszłych ferii.

Materiał: SP Sipiory

--> wstecz