Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Film z festynu parafialnego „Pomóżmy Farze” czeka na Ciebie

Wielu mieszkańców naszej gminy wzięło udział IX festynie parafialnym „Pomóżmy Farze”’, który odbył się 7 czerwca. W minioną niedzielę wspólnie świętowaliśmy,bawiąc się na kolejnym festynie parafialnym.
Festyn odbył się prze parafią pw. Świętego Michała Archanioła w Kcyni. Pierwsze godziny festynu nie zapowiadały tak udanej imprezy. Jednak deszcz przestał padać i wyszło słońce. Scena festynu tętniła życiem, atmosferę nakręcał ks. Marek ze swoim bratem Tomaszem. Cel był szczytny, bo w tym roku celem tegorocznego festynu jest wymiana konfesjonałów na nowe z możliwością rozmowy i spowiadania przy drzwiach zamkniętych. Wokół kościoła rozstawione zostały namioty, gdzie odbywała się sprzedaż i odbiór losów, swoje stoiska miały sołectwa, które sprzedawały kulinarne specjały, firma pałuki z Malic serwująca smaczne zupki oraz firma Kalma z Mycielewa oferująca dania z grilla i pieczonego prosiaka. Profesjonalny pokaz działań pożarniczych zafundowała nam nasza jednostka OSP.
Nagrodami głównymi w tym roku były: LAPTOP ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Kcyni, KONSOLA PlayStation 4, wyjazd na LITWĘ (4 dni), LODÓWKA, PRALKA AUTOMATYCZNA, ROWER ufundowany przez firmę pana Marka Michalaka z Kcyni, DARMOWY INTERNET ufundowany przez firmę państwa Kant oraz PROFESJONALNA SESJA ZDJĘCIOWA wykonana przez firmę z Poznania. Podczas trwania losowoań trwał występ zespołu muzycznego Sonett z Nakła, który bawił zgromadzoną publiczność. Ponadto animację muzyczną w trakcie festynu z uczestnikami poprowadzi DJ ZOMBEK z Gniezna. Wystąpiły także m.in. dzieci i młodzież  z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki,orkiestra dęta, która bawiła najmłodsze dzieci swoimi rytmami, śpiewał i grał Zespół Regionalny Pałuki. Do szczegółów przebiegu festynu wrócimy w najbliższym czasie. Dziś zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć a w najbliższym czasie zaprosimy Państwa do relacji filmowej z festynu.
tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz