Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Festyn „Grunt to rodzina” odbył się w Palmierowie

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole coroczny festyn rodzinny „Grunt to rodzina”. W związku z tym o godzinie 8.30 przybyło do szkoły łącznie ponad 50 rodzin z miejscowości należących do jej obwodu. Było bardzo ciepło i mimo drobnego deszczu zabawy konkursowe odbyły się na zielonych terenach i boiskach przyszkolnych.
Uroczystość została zainaugurowana przez Panią dyrektor Jadwigę Olszak, która powitała wszystkich zebranych i przedstawiła scenariusz święta. Pani dyrektor podkreśliła, że tak duża liczba przybyłych rodziców świadczy o tym, że dobro ich dzieci jest największą troską, a rodzina najwyższą wartością.
Pierwszą atrakcją święta były występy artystyczne przygotowane z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka przez uczniów klas 0, I, II, III oraz Panie: Małgorzatę Tracz i Magdalenę Nogowską. Pierwszą zabawą było rodzinne rozwiązywanie krzyżówki z hasłem „Grunt to rodzina” oraz zadanie polegające na utworzeniu z liter wyrazu zwierzoczłekoupiór jak największej liczby nowych słów. Kreatywność i pomysłowość dzieci i ich rodziców była ogromna. Rekordziści zapisali prawie pięćdziesiąt wyrazów. Ogromną atrakcją okazały się pokazy sprzętu ratowniczego przygotowane przez strażaków z kcyńskiej OSP pod dowództwem naczelnika Pana Wojciecha Zakrzewskiego. W godzinach od 9.30 do 11.30 trwały konkursy i zabawy. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili liczne konkurencje: skoki na skakance, biegi w szarfach, rzuty do celu, biegi z jajkiem w łyżce, rzuty do kosza, kręgle, rysunki kredą na chodniku. Po wysiłku włożonym we wspólną zabawę przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili zebranych do kawiarenki pod chmurką, w której czekały lody, domowe ciasto, słodycze, kiełbaski z grilla, bułeczki, dla dorosłych kawa, a dla dzieci napoje. Gdy nauczyciele zliczali punkty, uczniowie starszych klas rozegrali towarzyski mecz w piłkę nożną sędziowany przez Pana Mirosława Grabarskiego.
O godzinie 12.30 odbyło się podsumowanie wyników uzyskanych przez poszczególne rodziny i wręczenie nagród. Czołowe miejsca wyglądały następująco:
I miejsce rodzina Alana i Olafa Jagodzińskich– 117 p.
II miejsce rodzina Anity Adamczewskiej – 116 p.
III miejsce rodzina Macieja i Sebastiana Wojtych – 111 p.
IV miejsce rodzina Dagmary Pachacz – 109 p.
V miejsce rodzina Nadii i Natana Dziadoszek – 108 p.
VI miejsce rodzina Julii i Wiktorii Kowalskich – 102 p.
VII miejsce rodziny: Kacpra Kwiatkowskiego i Leny Wadzińskiej – 101 p.
VIII miejsce rodziny: Dominiki Kiecy i Adriana Tobysa – 100 p.
IX miejsce rodzina Jasia Szczepańskiego – 99 p.

X miejsce rodziny: Oskara Budzyńskiego, Oli Popieli, Szymona i Dominika Pezackich
oraz Nicoli Wosickiej – 98 p.
Wszystkie przybyłe rodziny oraz dzieci biorące udział w konkurencjach otrzymały nagrody w postaci gier, zabawek, materiałów piśmienniczych.
W organizację szkolnego festynu włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły, ale gorące słowa podziękowania należą się przedstawicielom  Rady Rodziców, którzy zajęli się krojeniem i wydawaniem ciasta, parzeniem gorących napojów, pieczeniem kiełbasek na grillu i wszystkim, co związane było z konsumpcją. Rodzice wspierali też nauczycieli przy przeprowadzaniu i podsumowaniu konkurencji.
Organizacja całego przedsięwzięcia możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli: PHUP „Poldrób” z Gniezna, PH „Rarytas” z Sadek, „Lechpol” Gospodarstwo Rolne Grocholin oraz osoby prywatne
Wszystkim serdecznie dziękujemy. Był to kolejny naprawdę udany dzień dla całej społeczności szkolnej. Z pewnością przyczynił się do przypomnienia zebranym tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie. Pokazał też, iż najbardziej celowe są działania podejmowane wspólnie przez szkołę i przez rodziców.

materiał: SP Palmierowo

--> wstecz