Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Festyn w Sipiorach odbył się już po raz siódmy!

Już po raz siódmy Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki ,,Sąsiedzi” wraz z  sołectwami: Sipiory i Studzienki, społecznością Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach oraz OSP w Sipiorach, byli organizatorami wspaniałej imprezyFestynu Rodzinnego „Baw się razem z nami”. Koordynatorami przedsięwzięcia były p. Zofia Sobocińska oraz p. Anna Knasinska. Impreza współfinansowana była przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Not. w ramach pozyskanego przez Stowarzyszenie grantu (otwarty konkurs ofert). Jak co roku organizatorzy imprezy przeszli samych siebie zapewniając mnóstwo atrakcji! Przygotowanie w jednym miejscu tylu niespodzianek to prawdziwy wyczyn i duże osiągnięcie organizacyjno – logistyczne. Wśród przybyłych na festyn gości obecni byli m.in.: Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga wraz z małżonką, p. Bogna Adamska Zastępca Burmistrza Kcyni, p. Anna Borkowska Przewodnicząca Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, p. Jacek Panek Radny Powiatowy wraz z małżonką, p. Dorota Tecław radna Rady Miejskiej w Kcyni, p. Rafał Heftowicz Sekretarz Gminy Kcynia.

W programie festynu wzorem lat ubiegłych, znalazły się m. in. liczne konkursy z nagrodami, które prowadziła ekipa DJ Dombka, występ uczniów z SP Sipiory oraz grupy tanecznej ,,YOU CAN DANCE – SĄSIEDZI”, pokaz ,,Zumby”. W jednej z konkurencji – wyścigi w workach, udział wziął Burmistrz Kcyni. Nie po raz pierwszy włodarz Gminy pokazał tym samym, że potrafi się wspaniale bawić wraz z mieszkańcami. Nie trzeba było długo namawiać Burmistrza do ponownego udziału w wyścigach w workach. W drugim podejściu w konkurencji udział brała również 81-letnia mieszkanka sołectwa, która za swoją postawę została nagrodzona gromkimi brawami.

Na wszystkie obecne podczas festynu dzieci czekało dmuchane wesołe miasteczko, popcorn i wata cukrowa. Strażacy z jednostki OSP Sipiory przygotowali atrakcję w postaci węża z wodą, w strumieniach której szaleli najmłodsi i młodzież. Chłodna ściana wody niosła orzeźwienie w tym upalnym dniu.

Odbyła się prezentacja motocykli przez „Kcyńskie Anioły” oraz motorów policyjnych. Swoje stanowisko wystawiło Gospodarstwo Pasieczne p. ,,STANEK”. Była mała gastronomia, kawa, ciasto, grill. Podczas festynu atmosferę wesołej zabawy zapewniał DJ Dombek.

Organizatorom gratulujemy pomysłu i realizacji bardzo udanej imprezy. Do zobaczenia za rok podczas ósmej edycji festynu!

 

Tekst i foto: Ewa Hałas, UM w Kcyni 

--> wstecz