Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Folkowe barwy narodowe

Dnia 21 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni, w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „Radość ukryta w kolorach” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią realizowane były warsztatowe zajęcia plastyczne.
W ramach współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni uczniów odwiedziła pani Maria Kordyś. „Folkowe barwy narodowe” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy, „pod czujnym okiem” zaproszonego gościa, współtworzyli dekorację (kotyliony, kwiaty – goździki) nawiązującą do Święta Konstytucji 3 Maja. Wszystkie wytwory stały się elementami dekoracji podczas szkolnej akademii upamiętniającej to święto.
Aktywność plastyczna wymagała od uczniów cierpliwości i dokładności. Doskonaliła sprawności manualne i wrażliwość estetyczną. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i twórczej atmosferze.
Autorki projektu, Agnieszka Pawlak, Magdalena Czuk – Napierała i Aleksandra Banach, dziękują pani Dyrektor Gminnemu Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni za nawiązanie współpracy, a w szczególności pani Marii Kordyś za ciekawe zajęcia, poświęcony czas, cenne uwagi i wskazówki stwarzające możliwość czerpania radości z działalności plastycznej.

materiał: ZSS w Kcyni

--> wstecz