Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

GCKiB zaprasza do wspólnej zabawy – GRY pn. „KCYNIA – ZNAM JĄ”

Celem gry „Kcynia- znam ją” jest popularyzowanie historii naszego miasta. Zagadki, które będą się pojawiały, będą odnosiły się do historii Kcyni, zarówno tej dawniejszej jak i tej bliższej naszym czasom. Gra ma również zachęcić mieszkańców Kcyni do spojrzenia na nasze miasto przez pryzmat historii.

Gra przebiegała będzie w dwóch etapach. Pierwszy to cztery zagadki umieszczane co tydzień począwszy od 10 lipca na tej stronie internetowej w zakładce „Gra”. Drugi etap to tzw. Finał, który odbędzie się 8 sierpnia.

Gra rozpocznie się 10 lipca. Co tydzień w piątek w godzinach rannych pojawiać się będzie w zakładce „Gra”, dostępnej tylko dla zarejestrowanych graczy zagadka. Zagadki ponumerowane będą numerami od 1 do 4. Po rozwiązaniu zagadki otrzymamy współrzędne skrytki. Korzystając z urządzenia GPS (wystarczy smartphone z odpowiednim oprogramowaniem) wyruszamy na poszukiwanie skrytek. Skrytki znajdować się będą w miejscach ogólnie dostępnych, zabronione jest samowolne wkraczanie na teren prywatny. Lokalizacja skrzynki z uwagi na niedokładność urządzeń podawana będzie z dokładnością +/- 5 m.

W skrytce znajdować się będzie zagadka, której rozwiązaniem będzie cyfra. Cyfry z kolejnych 4 zagadek utworzą kod/klucz umożliwiający otwarcie skrzynki ze skarbem podczas Finału. Poza zagadką w skrzynce znajdować się będzie również logbook, czyli kawałek papieru, na którym wpisujemy nasz login oraz datę odnalezienia skrytki.

Finał odbędzie się 8 sierpnia 2015 r. od godziny 8:00. O godzinie 8 po zalogowania na stronie pojawią się 4 zagadki, do znalezienia będą cztery skrytki. W każdej skrytce znajdować się będzie kolejna zagadka, po rozwiązaniu której otrzymamy fragment współrzędnych lokalizacji skrytki skarbu. Po rozwiązaniu wszystkich czterech zagadek, odnalezieniu skrytek i skompletowaniu współrzędnych skarbu możliwe będzie odnalezienie skrytki, w której znajduje się nagroda zabezpieczona kłódką, którą otworzyć będzie można za pomocą kodu.

Pierwsza osoba, której się uda dotrzeć do skarbu i otworzyć kłódkę wygrywa nagrodę.

Gra skierowana jest dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, przy czym osoby niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni podpisaną zgodę rodziców. 

W grze brać udział mogą jedynie osoby zarejestrowane jako uczestnicy, za pomocą strony Internetowej http://www.gra.centrumkultury-kcynia.pl

Rejestracja dostępna w zakładce „Rejestracja”.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!!

--> wstecz