Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Gminne uroczystości z okazji DEN odbyły się w Chwaliszewie

Gospodarzem tegorocznych gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej była Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, a sama uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej w Chwaliszewie. Prowadzącą była p. Ewa Tomaszek. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i powitaniu gości głos zabrał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który skierował do uczestników uroczystości kilka słów.
Z wielkim poświęceniem i oddaniem podejmujecie trud wychowania i kształtowania młodego pokolenia. O tym, jak trudne przed Państwem zadanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Czas również nie jest najlepszy – żyjemy szybko, często na pokaz, wokół czyha
wiele zagrożeń, a w życie wdzierają się złe wzorce i postawy. Na Was spoczywa ciężar przygotowania młodego człowieka do życia, do pełnienia przez niego odpowiedzialnej roli obywatela, do bycia dobrym człowiekiem. Nie wszystko jednak zależy od Was – dobrze to wiecie, ale czynicie wszystko, by Wasze poświęcenie znalazło odbicie w postawie jaką prezentować będą młodzi ludzie. Jesteście współodpowiedzialni za prawidłowy rozwój, kształtowanie światopoglądu i przygotowanie do dorosłego życia nowego pokolenia
młodych Polaków. (…) Pragniemy Wam dziś za to wszystko serdecznie podziękować. Za rzetelność, pracowitość i poświęcenie. Za każdą chwilę poświęconą realizacji zawodowych celów, które przecież często wykraczają poza szkolne budynki i ustawowy czas pracy. Dziękujemy za to, że nie tylko wkładacie serce w rozwój swoich podopiecznych, ale również sami podejmujecie trud ciągłego dokształcania się i szlifujecie swoje umiejętności. Tylko dobrze wykwalifikowana kadra będzie w stanie podołać problemom dnia dzisiejszego. Postępujące zmiany zmuszają do ciągłego modyfikowania nie tylko celów, ale i metod oraz narzędzi edukacyjnych – mówił Burmistrz Kcyni.

Burmistrz Kcyni wręczył również Nagrody Burmistrza Kcyni, które w tym roku otrzymali: Anna Góralczyk, Agnieszka Magdziarz, Anna KubiakCzarnecka, Robert Koniec, Bartosz Łyszczarz i Mirosław Grabarski.
Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant, który również złożył serdeczne życzenia pod adresem wszystkich uczestniczących w procesie edukacji i wychowania. Dyrektor szkoły p. Antoni Kalka po okolicznościowym wystąpieniu wręczył przy znane przez siebie Nagrody Dyrektora. Otrzymali je: nauczyciele Ewa Tomaszek, Bożena Mroczek, Hanna Paszkiewicz oraz pracownicy niepedagogiczni Teresa Makowska i Małgorzata Trojanowska.

W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie szkoły . Uczczono również minutą ciszy zmarły ch pedagogów, w tym śp. Jana Polewczyńskiego.
Zred. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

fot.Robert Koniec

--> wstecz