Niedziela, 24 września 2023 r. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Górki Zagajne. Bitwa na głosy. Zobacz film

Rekordowa frekwencja padła na zebraniu sołectwa Górki Zagajne. Ponad 140 uczestników zarejestrowała komisja skrutacyjna na liście obecności. Składanie podpisów zajęło kilkanaście minut, a zebranie w głównej części przebiegało jak wiec komitetów wyborczych znanych z ekranów telewizyjnych.

Działo się dużo i trwało bardzo długo. Zebraniu przewodniczył burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który niczym „sekundant walki na głosy” studził emocje wyborców. Już teraz zapraszamy Państwa do naszej TELEWIZJI INTERNETOWEJ, gdzie będzie można poczuć smak sołeckich emocji.

W wyniku głosowania tajnego sołtysem został wybrany dotychczasowy włodarz Górek Zagajnych i Górek Dąbskich. Komisja skrutacyjna zmuszona była do przyjęcia trochę innej formy głosowania. Uczestnicy wrzucali do urny swoje karty po wyczytaniu nazwiska, w ten sposób uniknięto pomyłek i nieporozumień.

Wybory w Górkach Zagajnych były zupełnie inne. Wyróżniały je dwie mocne kandydatury na sołtysów, dotychczasowy sołtys Tomasz Osial i starający się o mandat sołtysa Tomasz Świerc. Dwóch młodych mężczyzn, chcących pracować dla społeczności, gdzie każdy z nich przed głosowaniem zajął głos i w kilku zdaniach poprosił o poparcie. Chwilę ogłoszenia wyników warto zobaczyć w naszej relacji filmowej.

W czasie wyborów do rady sołeckiej było już o wiele mniej emocji. W pracy na rzecz społeczeństwa nowemu sołtysowi Tomaszowi Osialowi, który uzyskał poparcie 72 osób pomagać będzie sześcioosobowa rada sołecka w składzie: Kujawa Mirosława, Kaszowski Piotr, Ciurlik Dawid, Osial Rafał, Żalińska Beata i Pilarczyk Walery. 

Burmistrz Kcyni zapoznał uczestników zebrania z obecną sytuacją finansową Gminy Kcynia. Rozmawiano o potrzebach remontów dróg, podziale funduszu sołeckiego na dwie miejscowości i  doświetleniu ulicznym sołectwa. Dostało się radnemu powiatowemu Ryszardowi Bagnerowskiemu, który został „zbombardowany” potokiem zarzutów o stan i remont drogi powiatowej. Zebranie w Górkach Zagajnych było bardzo ważnym wydarzeniem dla społeczności sołectwa, o czym świadczy wysoka frekwencja.

W najbliższym czasie zaprosimy Państwa do obejrzenia filmu z zebrania.

Tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz