Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

„Gorzki smak zwycięstwa”- wieczornica z okazji 70.rocznicy zakończenia II wojny światowej

W piątek 8 maja w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki miała miejsce wyjątkowa wieczornica przygotowana przez wychowanków Zakładu Poprawczego w Kcyni pod kierunkiem Pana Jacka Maćkowskiego. Wieczornica pod hasłem „ Gorzki smak zwycięstwa” miała na celu upamiętnienie 70. rocznicy zakończenia działań wojennych w II wojnie światowej. Podczas spotkania można było zobaczyć film i posłuchać piosenek żołnierskich w wyjątkowej scenerii przygotowanej przez samych wykonawców wieczornicy.

Dyrektor GCKiB w Kcyni Ilona Kurdelska przywitała wszystkich przybyłych na wieczornicę z Burmistrzem Kcyni Markiem Szarugą na czele. Wspomniała, że należy czcić pamięć tych, którzy polegli za wolną Ojczyznę, że powinniśmy mówić młodemu pokoleniu o wydarzeniach z czasu II wojny światowej. Dlatego spotkanie podczas wieczornicy było wyjątkową okazją do tego, żeby podziękować i nagrodzić laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego, który został ogłoszony przez GCKiB. Konkurs pt. „Wojenne dzieciństwo” przeznaczony był dla uczniów klas gimnazjalnych Gminy Kcynia. Celem konkursu było upowszechnienie znajomości historii najnowszej wśród młodzieży, rozbudzanie zainteresowań historycznych, wychowania patriotycznego oraz wrażliwości artystycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum z Chwaliszewa i Kcyni. W związku z tym, że wpłynęło tylko pięć prac powołana komisja konkursowa w składzie:

  1. Maria Kordyś – instruktor k-o GCKiB w Kcyni
  2. Piotr Woliński – rzeźbiarz, twórca ludowy – instruktor k-o
  3. Małgorzata Bołka – instruktor k-o z Szubińskiego Domu Kultury

postanowiła nagrodzić uczestników konkursu, za zaangażowanie, poświęcenie oraz walory artystyczne wykonanych prac. Wśród uczestników byli:

  • Sandra Koralewska – Gimnazjum Chwaliszewo Kl. I
  • Hubert Napierała     – Gimnazjum Chwaliszewo kl. I
  • Zuzanna Lewandowska – Gimnazjum Chwaliszewo kl.
  • Jagoda Guzek – Gimnazjum Kcynia Kl. III
  • Natalia Witczak – Gimnazjum Kcynia Kl. I

Nagrody zakupione przez GCKiB w Kcyni uczestnikom konkursu wręczyli Burmistrz Kcynia Marek Szaruga i Dyrektor Centrum Kultury Ilona Kurdelska, która skierowała również słowa wdzięczności i podziękowań w stronę Krzysztofa, Michała i Marcina za wspaniałe wystąpienie. Ponadto podziękowania skierowała również do Pana Jacka Maćkowskiego za zaangażowanie i przygotowanie tak wspaniałego wystąpienia, za współpracę, za  wsparcie przy organizacji konkursów.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Kcyni wspomniał pamięć tych wszystkich, którzy oddali za wolną ojczyznę życie oraz złożył gratuluje pomysłodawcy i wykonawcom wieczornicy.

materiał: GCKiB w Kcyni

--> wstecz