Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Gość z Montany zawitał do Laskownicy

Dnia 25.05.2015r. w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy pojawili się niecodzienni goście: państwo Alicja i Jakub Ciemnoczołowscy -właściciele stajni ,,Pancho” z Laskownicy wraz ze swoim przyjacielem z Montany (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej) Joe Turner’em – trenerem koni i ekstremalnym narciarzem górskim.

Amerykanin niezwykle barwnie i obrazowo opowiadał o swojej pasji, którą jest trenowanie koni, o zwyczajach i sposobach komunikacji tych wspaniałych zwierząt oraz o codziennej pracy na swojej farmie. Z roli tłumacza doskonale wywiązał się pan Jakub Ciemnoczołowski.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o koniach, o miejscu, w którym mieszka nasz gość, ale przede wszystkim zafascynowała ich egzotyka amerykańskiej fauny: historie o niedźwiedziach zarówno czarnych jak i grizzly, lwach górskich, kojotach, wilkach, a zwłaszcza grzechotnikach wywoływały lawinę pytań.
Na zakończenie uczniowie mieli okazję obejrzeć i dotknąć ,,grzechotek” z ogonów grzechotników właśnie, a jedną z nich dostaliśmy na pamiątkę spotkania. Prelekcja okazała się niezwykle fascynująca , pobudziła z pewnością wyobraźnię naszych uczniów i spowodowała zainteresowanie końmi.
W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy serdecznie podziękować inicjatorom spotkania Państwu Alicji i Jakubowi Ciemnoczołowskim, z którymi  już umówiliśmy się na kolejne spotkanie z Joe Turner’em w październiku.

materiał: SP w Laskownicy

--> wstecz