Piątek, 24 maja 2024 r. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Alan Jagodziński wśród najlepszych w eliminacjach wojewdykich

Alan Jagodziński – uczeń Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odniósł ogromny sukces w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy  Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”  W teście pisemnym  nie miał sobie równych, zdobywając pierwsze miejsce. W klasyfikacji ogólnej znalazł się wśród pięciu najlepszych – na czwartej pozycji. Od podium dzielił go tylko jeden punkt.
Tegoroczne eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się w środę 29 kwietnia w Sępólnie Krajeńskim. Na konkurs zjechali uczestnicy aż z 19 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. W kategorii szkół podstawowych powiat nakielski ,gminę Kcynia i Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie reprezentował 9-letni Alan Jagodziński z Miastowic. Był najmłodszym uczestnikiem zawodów.
Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej. W zadaniach pisemnych Alan uzyskał aż 31 punktów, co dało mu pierwsze miejsce i klasyfikację do etapu ustnego. Tam zdobył 13 punktów i czwarte miejsce. Otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplom. Wygranej Alanowi gratulował osobiście obecny w Sępólnie Krajeńskim st.bryg.  Tomasz Leszczyński Komendant Wojewódzki PSP w Toruniu. Komendant zaznaczył, że jak na pierwszy udział Alana w tak trudnym turnieju na szczeblu wojewódzkim – to doskonały wynik.
Do konkursu Alana przygotowali: bryg. Marcin Jędrzyński – Naczelnik Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią oraz Grzegorz Hemmerling Komendant Gminny OSP w Kcyni. Transport zapewniła Komenda Powiatowa PSP w Nakle  nad Notecią.
Powiat nakielski w konkursie godnie reprezentowali także Marcelina Górna z Gimnazjum w Chwaliszewie i Michał Sobacki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle nad Notecią.

materiał: SP Palmierowo

--> wstecz