Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Groźne zdarzenie na krajowej „dziesiątce”

Nakielscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło dzisiaj na obwodnicy miasta. Uczestniczyły w nim trzy pojazdy, w tym bus przewożący pasażerów. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 10, będącą obwodnicą Nakła, dyżurny Policji odebrał dzisiaj (28.03.23) przed godziną 6.
Na miejscu pracowali funkcjonariusze referatu ruchu drogowego i jak wynika z ich wstępnych ustaleń, kierujący scanią z naczepą, 58-latek, jadąc w stronę Bydgoszczy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na trasie, w wyniku czego prowadzone przez niego auto wpadło w poślizg, zjechało na przeciwny pas, gdzie uderzyło w pojazd marki Man z naczepą. W zdarzeniu uczestniczył też pojazd typu bus marki Mercedes, którym podróżowało łącznie 15 osób. Kierowca tego auta, by uniknąć najechania na scanię zjechał częściowo z trasy i uderzył z przydrożną latarnię.
W następstwie zdarzenia dwie osoby, pasażer scanii i kierowca pojazdu marki Man, zostali przewiezieni do szpitala na badania. Okoliczności zdarzenia, w prowadzonym postępowaniu, wyjaśniają nakielscy policjanci.

kom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz