Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Gwiazda Bydgoszcz- Orzeł Kcynia 1-4 (0-1)

W sobotę 21 marca meczem w Bydgoszczy rozgrywki zainaugurowali piłkarze kcyńskiego Orła,występujący w „B” klasie – grupa III.Pierwsze minuty spotkania to zachowawcza gra zespołów,jako pierwsi strzał na bramkę oddali gospodarze, lecz golkiper przyjezdnych Łukasz Michalski pewnie interweniuje.  W 18′ Sebastian Górecki wykonuje rzut wolny z około dwudziestu metrów, piłka odbija się od zawodnika gospodarzy a będący w pobliżu Bartosz Zimny strzałem przy słupku lokuje futbolówkę w bramce Gwiazdy.

Zespół gospodarzy po stracie bramki zaczął grać odważniej,chcąc szybko doprowadzić do wyrównania. Lecz bramkarz,oraz defensywa gości skutecznie odpierali ataki gospodarzy i mimo kilku sytuacji wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie obraz gry uległ zmianie i to goście z Kcyni byli stroną mającą więcej z gry. W 50′ spotkania zawodnik gospodarzy w polu karnym broni piłkę ręką i sędzia główny  Dawid Nowak wskazuje na „wapno”. Do futbolówki na jedenastym metrze podchodzi kapitan kcyńskiego zespołu Sebastian Górecki i pewnym strzałem podwyższa wynik meczu. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 64′.
Groźny strzał  z około dwudziestu pięciu metrów Patryka Pokrzywińskiego wybija przed siebie bramkarz gospodarzy, lecz przy dobitce Zimnego jest bezradny i piłka ląduje w bramce gospodarzy. Zespół Gwiazdy ani myślał się poddać i w 77″ ładnym strzałem w długi róg  zdobywa bramkę, jak się później okazało honorową. W 85″ Paweł Łukomski do końca walczył o piłkę z zawodnikiem Gwiazdy i w ostateczności zawodnik gospodarzy „wpakował” piłkę do własnej bramki, ustalając tym samym wynik meczu.
Bardzo cieszy wygrana na inauguracje, tym bardziej iż dała nam „fotel” lidera po przegranej Zorzy. Trudno po jednym meczu ocenić zespół i zostańmy przy tym iż zwycięzców się nie sądzi.
Następny mecz zagramy w niedziele o 16:00 w Kcyni z Rynarzewem.
Skład Orła – Ł. Michalski,S.Górecki,D.Sobota,M.Jurek,P.Łukomski,R. Heftowicz,B.Zimny,S.Ćwikliński,M. Gawryszak,P. Pokrzywiński,P.Czyż
0-1 Bartosz Zimny – 18′
0-2 Sebastian Górecki – 50′
0-3 Bartosz Zimny – 64′
1-3 Paweł Siułka – 77′
1-4 Samobójcza

materiał: Andrzej Stachowiak

fot.Ł.M

--> wstecz