Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Hemmerling pisze w sprawie Karmelity

W ubiegłym tygodniu pokazaliśmy Państwu filmy ze spotkania Burmistrza Marka Szarugi z mieszkańcami Karmelity. Spotkanie poświęcone było omówieniu spraw związanych z pożarem na w Karmelicie. W czasie spotkania wywiązała się dość ostra dyskusja o tym, kto i kiedy pozwolił na funkcjonowanie tej firmy. Mieszkańcy nie ukrywali swojego oburzenie cała sprawą. Do dyskusji włączył się pan Tomasz Szczepaniak. Wszystko to nagraliśmy w trzech częściach dla Państwa.

Po publikacji filmów napisał do naszej redakcji pan Pana Piotr Hemmerling, który poprosił o publikacji swojego stanowiska w tej sprawie.

” W związku z tym, że podczas spotkania mieszkańców Karmelity z burmistrzem Kcyni, mieszkaniec sołectwa pan Mieczysław Czechowski, podał do publicznej wiadomości nieprawdziwy fakt, sugerujący jakoby decyzję o składowaniu odpadów „podjął Hemmerling gdy był starostą „, oświadczam co następuje;
Funkcję starosty nakielskiego pełniłem w latach 2001-2006. Siłą rzeczy nie mogłem więc podjąć tej decyzji, ponieważ wydana ona została w roku 2010. Wówczas jak i teraz starostą nakielskim był Tomasz Miłowski. Nie jest zatem prawdą, że ja ponoszę odpowiedzialność za składowanie tych substancji w Karmelicie. W czasie moich rządów w Kcyni podejmowałem wszelkie możliwe kroki aby zniwelować skutki decyzji  starosty nakielskiego. Działania moje polegały min. na nakłanianiu ( innych możliwości prawnych w świetle faktów wcześniej opisanych nie miałem ) właścicieli składowiska do zutylizowania narosłej góry śmieci. Perswazja nie była dla przedsiębiorców z Poznania argumentem.
Jestem głęboko przekonany, że ewentualne śledztwo prokuratorskie da wyraźną odpowiedź na pytanie; kto ponosi winę za obecną sytuację, która jest i była dużym obciążeniem przede wszystkim dla mieszkańców Karmelity i Stalówki. Zupełnie niepoważnym i bulwersującym jest fakt, że niektórzy uczestnicy tej dyskusji, próbują wykorzystać tragedię środowiska sołectwa Karmelita dla własnych celów politycznych.

Z poważaniem; Piotr Hemmerling
Starosta Nakielski w latach 2001-2006
Burmistrz Kcyni w latach 2010-2014

Naszą informacją zainteresowało się także Radio PIK, posłuchaj wypowiedzi Piotra Hemmerlinga  http://www.radiopik.pl/2,43288,piotr-hemmerling-to-nie-ja-wydalem-zgode-na-skla

--> wstecz