Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

I miejsce dla Korczakowskich Buziaków

5 maja obchodzimy Światowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Europejski  Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie uczczono tę ważna datę i zorganizowano I Międzyszkolny Turniej Logopedyczny dla dzieci ze szkół powiatu nakielskiego. Imprezę uświetniła obecność Wicestarosty –Pana Andrzeja Kindermana, pani dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Ewy Burzyńskiej oraz przedstawicieli Rady Rodziców ZSS Karnowo Pani Mileny Kaufka i Aleksandra Klimka.

W zmaganiach turniejowych uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie, Kcyni i Karnowa. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w konkurencjach usprawniających aparat artykulacyjny, oddechowy, konkurencjach w których trzeba było wykazać się dobrym słuchem, percepcją wzrokową, pamięcią , zdolnościami plastycznymi i kreatywnością. Przede wszystkim jednak wszyscy doskonale się bawili i obiecali przyjechać za rok.

I miejsce zajęli uczniowie  Zespołu Szkół W Kcyni – Korczakowskie Buziaki. Trzy pozostałe drużyny  Poziomki, Gaduły i Gżegżółki zajęły ex aequo miejsca II. Każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę książkową. Pan Wicestarosta nagrodził również ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2   Bartosza Jasińskiego za piękny ubiór, dostosowany do rangi uroczystości.

Organizatorami imprezy były: Agnieszka Gumul, Beata Kożuchowska i Justyna Samolik. Pragniemy również podziękować panu Remigiuszowi Cieślewiczowi z firmy Rem Marko za ufundowanie tortów dla uświetnienia naszej imprezy.

tekst: ZSS Karnowo

zdjęcia: Zbigniew Kubisz

--> wstecz