Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

II Ogólnopolski Turniej Judo o Puchar Burmistrza Kcyni zakończony!

Na trzech polach walki, rywalizowało wczoraj 118 zawodniczek i zawodników, reprezentujących kluby sportowe:z Piły, Konina, Szubina, Żnina, Bydgoszczy, Chodzieży, Torunia i oczywiście z Kcyni! Wspaniale spisali się nasi judocy, prowadzeni przez trenerów Bernarda Ziembikiewicza i Macieja Nowaka. MLUKS Orlik Kcynia reprezentowało 14 zawodników, z czego 13 wywalczyło medal:
Grzegorz Kroll złoto
Michał Błaszczykiewiecz złoto
Maja Filosek złoto
Agnieszka Kroll
Bartek Mrotek srebro
Mateusz Mrotek srebro
Dominik Marks srebro
Jan Danielewicz brąz
Anna Kroll brąz
Anna Połczyńska brąz
Franciszek Połczyński brąz
Marysia Krzyżaniak brąz
Lena Nowak brąz
Jesteśmy bardzo dumni i z całego serca gratulujemy zawodnikom i Rodzicom!
W klasyfikacji generalnej, drużynowej, 1 miejsce i Puchar Burmistrza Kcyni, przypadło w udziale ekipie Judo Jopek Team Piła (która z Kcyni wywiozła: 10 złotych medali, 10 srebrnych i 7 brązowych), 2 miejsce wywalczyła sekcja judo LKS Szubinianka Szubin natomiast miejsce 3 – UKS 10 Judo Bydgoszcz


Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zawodników, którzy w duchu fair play oraz wspaniałej, sportowej rywalizacji, spędzili dzisiejszy dzień w Kcyni.
„W szczególności dziękuję Romanowi Krollowi, za wielkie zaangażowanie, pomoc, opanowanie turnieju od strony organizacyjnej, podczas mojej nieobecności, gdyż doskonale wiem, ile sił to kosztuje…. ?Dziękuję Rodzicom, opiekunom i oczywiście trenerom. Serdeczne podziękowania składam na ręce sędziów, którzy czuwali nad przebiegiem turnieju. Szczególnie dziękuję sędziemu głównemu zawodów p. Grzegorzowi Dubickiemu. Bardzo dziękuję naszym, klubowym trenerom Bernardowi Ziembikiewiczowi i Maciejowi Nowakowi, za przygotowanie judoków, pomoc w organizacji i przebiegu imprezy. Dziękuję SP w Kcyni, dyrekcji za udostępnienie sali sportowej, Karolinie, za opiekę nad obiektem, gośćmi i za wszystkie zrobione kawy. Dziękuję raz jeszcze Burmistrzowi Kcyni p. Markowi Szarudze, za wsparcie finansowe turnieju, za obecność i wiarę w nas, i w naszych podopiecznych. Dziękuję Staroście Nakielskiemu p. Tadeuszowi Sobolowi, który zaszczycił nas swoją obecnością i który również wraz z Zarządem Powiatu Nakielskiego wsparł finansowo turniej. Dziękuję radnemu Rady Miejskiej w Kcyni p. Janowi Kurantowi, na obecność którego zawsze możemy liczyć. Dziękuję Marcie Kwaśny za czuwanie nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników podczas wydarzenia” – przekazał prezes Bartek Łyszczarz.
Do zobaczenia za rok w Kcyni.
Zarząd Klubu składa podziękowania trenerowi i prezesowi Bartkowi Łyszczarzowi – bez którego zaangażowania, pozyskanych dotacji, wsparcia i pomocy oraz „ogarnięcia milionów tematów”, nie byłoby możliwości zorganizowania po raz kolejny, tak wspaniałego turnieju. Dziękujemy!

materiał. Ewa Hałas

 

--> wstecz