Sobota, 20 lipca 2024 r. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

II Piknik na sportowo w Dziewierzewie

31 maja 2015r. z inicjatywy Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Rady Rodziców obchodziliśmy w naszej szkole II Piknik na sportowo z okazji Dnia Dziecka. To już druga taka impreza zorganizowana przez sołectwa: Dziewierzewo, Miastowice, Żarczyn, Górki Zagajne i Górki Dąbskie oraz Żurawia. Jak zwykle przy takich okazjach mogliśmy liczyć na wsparcie Stowarzyszenia „Razem dla Dziewierzewa”, Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Kobiet w Górkach Zagajnych i Straży Pożarnej.
Od godziny 14.00 plac przed szkołą wypełniał się całymi rodzinami. Oczywiście najliczniejszą grupą byli najmłodsi uczniowie i mieszkańcy wsi. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: był dmuchany tor przeszkód, przejażdżki konne, pokazy kajaków, malowanie twarzy, gry zespołowe, turniej strzelecki, słodycze, lody, kiełbaski… Nad przebiegiem całej imprezy czuwał jej prowadzący – DJ Dombek. Biegacze mogli spróbować swoich sił w biegu ulicznym wokół centrum Dziewierzewa. Nie brakowało chętnych, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów.
Po raz kolejny gościliśmy także przedstawicielki Stowarzyszenia „Flandria”, które wykonywały chętnym badania spirometryczne.
Tegoroczny Piknik przebiegał w stylu amerykańskim. A to za przyczyną uczniów klasy II gimnazjum i p. Anny Kubiak – Czarneckiej, którzy zorganizowali zabawę „rodem z Dzikiego Zachodu”. Nie zabrakło więc indian, kowbojów i rewolwerowców. Przygotowania do obchodów dnia amerykańskiego trwały już od tygodnia. Uczniowie przygotowali okolicznościową gazetkę z ciekawostkami dotyczącymi Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Podczas Pikniku sprawdzano wiadomości wśród uczestników zabawy. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi można było otrzymać nagrodę, a nawet zdobyć prawdziwą gwiazdę sheriffa. Był też taniec kowbojów na Dzikim Zachodzie, który wzbudził duży aplauz wśród publiczności.
Wiele pozytywnych emocji wzbudziła licytacja tortu ufundowanego przez Cukiernię Kilian z Wągrowca. Ostatecznie licytację wygrali nasi strażacy.
Podczas Pikniku nastąpiło również wręczenie nagród za Maraton w odcinkach, który Stowarzyszenie „Razem dla Dziewierzewa” kolejny już raz organizowało na dziewierzewskim stadionie. Liczba uczestników tegorocznego maratonu była naprawdę imponująca – biegało ponad stu uczestników.
Warto dodać, że świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęło się już dzień wcześniej spływem kajakowym zorganizowanym przez Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy, działającym przy Zakładzie Poprawczym w Kcyni pod wodzą p. Jacka Maćkowskiego. Chętnych było wielu, zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Był to dzień niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy. Szkoda, że Dzień Dziecka obchodzi się tylko raz w roku.
Dziękujemy organizatorom, sponsorom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Pikniku.

materiał: ZS w Dziewierzewie

--> wstecz