Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

III edycja turniejów w piłce ręcznej „Orlik CUP”

6 kwietnia 2019 r. na salach gimnastycznych w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni i Szkole Podstawowej w Mycielewie, odbyła się trzecia edycja turniejów w piłce ręcznej „Orlik CUP”. Na kcyńskiej sali rywalizowały młodziczki (rocznik 2004 i mł.). W turnieju udział wzięły cztery drużyny: DAP Toruń, UKS Dąbrowa, MSPR Junak Włocławek i MLUKS Orlik Kcynia. W ostatniej chwili swój przyjazd odwołały szczypiornistki z Gołańczy. Grano systemem każdy z każdym 2 x 18 minut. Zawody sędziowali (bardzo dobrze) Robert Walczak i Jakub Grzywiński z Bydgoszczy.

Oto rezultaty:

MLUKS Orlik Kcynia  -UKS Dąbrowa 21 – 11

MSPR Junak Włocławek – DAP Toruń 21 – 14

MSPR Junak Włocławek – UKS Dąbrowa 21 – 11

MLUKS Orlik Kcynia – DAP Toruń 18 – 16

DAP Toruń – UKS Dąbrowa 29 – 15

MSPR Junak Włocławek – MLUKS Orlik Kcynia 19 – 14

  1. MSPR Junak Włocławek 6 pkt     61 – 39
  2. MLUKS Orlik Kcynia 4 pkt     53 – 46
  3. DAP Toruń 2 pkt     59 – 54
  4. UKS Dąbrowa 0 pkt     37 – 71

Puchary i nagrody wręczała radna Rady Miejskiej w Kcyni p. Magdalena Wyczańska – Jabłkowska.

Najlepszą zawodniczka turnieju została Blanka Jabłońska – DAP Toruń

Najlepszą bramkarką turnieju została Weronika Słomska – MSPR Junak Włocławek

Królem strzelców została nasza Marysia Kutka (21 bramek)

Ponadto każdy trener mógł wyróżnić w swojej drużynie najbardziej wyróżniającą się zawodniczkę, która otrzymała skromny podarunek od organizatora:

MLUKS Orlik Kcynia – Zuzanna Dyduch

UKS Dąbrowa – Oliwia Kowalska

MSPR Junak Włocławek – Wiktoria Kuszewska

DAP Toruń – Aleksandra Wiśniewska

„Dziś na naszych salach rywalizowało 106 zawodniczek!!! Cieszymy się, że nasz turniej cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Moje zawodniczki zagrały dziś bardzo dobre zawody, pierwsze dwa spotkania to handball, który mnie osobiście bardzo się podobał. Każdy tryb mojej drużyny pracował wzorcowo. W meczu o pierwsze miejsce, chyba się troszkę podpaliliśmy. Jednak nie mogę moim dziewczynom odmówić walki i zaangażowania. Taki jest sport. Będziemy walczyć dalej. Gratuluję mojej drużynie bardzo dobrego turnieju. Jestem z nich dumny. W maju czeka nas trzeci ostatni akt ORLIK CUP III, rywalizować będą szczypiornistki z rocznika 2006 i mł.” – przekazał trener MLUKS Orlik Kcynia Bartek Łyszczarz.

Skład: Aleksandra Puławska (br), Natalia Kramer (br), Daria Walentowska, Patrycja Kwiatkowska, Kinga Wiśniewska, Maja Michalska, Julia Zwolak, Maria Kutka, Zuzanna Dyduch, Martyna Popielarz, Amelia Wełnicka, Emilia Łyszczarz.

Na sali w Mycielewie rywalizowały w dniu dzisiejszym zawodniczki w kategorii dzieci młodsze (2007 i mł). W turnieju udział wzięły drużyny: UKS Dąbrowa,UKS MATA Strzelno, LUKS Pol Czersk i MLUKS Orlik Kcynia. Grano każdy z każdym, 2 x 12 minut. Sędziowali (bardzo dobrzeJ) Mateusz Matlach i Bartłomiej Szuchowicz z Wągrowca. Wyniki przedstawiają się następująco:

UKS Mata Strzelno – UKS Dąbrowa 5 – 10

MLUKS Orlik Kcynia – LUKS Pol Czersk 9 – 11

LUKS Pol Czersk – UKS Dąbrowa 5 – 6

MLUKS Orlik Kcynia – UKS Mata Strzelno 14 – 8

UKS Mata Strzelno – LUKS Pol Czersk 8 – 10

MLUKS Orlik Kcynia – UKS Dąbrowa 7 – 13

  1. UKS Dąbrowa 6 pkt     20 -14
  2. LUKS Pol Czersk 4 pkt     24 – 27
  3. MLUKS Orlik Kcynia 2 pkt     30 – 31
  4. UKS Mata Strzelno 0 pkt     21 – 34

 

Najlepszą zawodniczka turnieju została Maja Czapiewska – LUKS Pol Czersk

Najlepszą bramkarką turnieju została Agnieszka Ziółkowska – UKS Dąbrowa

Królem strzelców została nasza Marysia Sobczak (18 bramek)

Ponadto, każdy trener mógł wyróżnić w swojej drużynie najbardziej wyróżniające się dwie zawodniczki, które otrzymały skromny podarunek od organizatora:

MLUKS Orlik Kcynia – Weronika Hallas, Daria Hallas

UKS Dąbrowa – Amelia Gacha, Kinga Brążkiewicz

LUKS Pol Czersk – Maria Jażdżewska, Maja Wojciechowska

UKS Mata Strzelno – Maja Skrzypczak, Karolina Śmigielska

„Zawodniczki zagrały dobrze. Włożyły mnóstwo serca i walki w dzisiejszy turniej. Muszą dalej ciężko pracować i wtedy jeszcze lepsze wyniki przyjdą. Występ trzeba uznać za udany. Im więcej gier tego typu tym lepiej dla nas. Jestem zadowolony z gry dziewcząt.” – przekazał opiekun Jacek Kuliński.

Skład: Martyna Ciesielska (br), Weronika Hallas, Daria Hallas, Maria Sobczak, Zuzanna Leszczyńska, Iga Wiśniewska, Martyna Branicka, Wiktoria Zagórska, Łożyńska Zofia, Łożyńska Anna, Kubiak Vanessa, Turkowska Michalina, Kubalewska Lilianna.

Turnieje zorganizowano ze środków pozyskanych w ramach otwartego konkursu ofert nr 2/2019 z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM NASZYM SPONSOROM, DZIĘKI KTÓRYM UDAŁO SIĘ NAM ZORGANIZOWAĆ TURNIEJE ORLIK CUP III NA TAK WYSOKIM POZIOMIE I W DUCHU SPORTOWEJ RYWALIZACJI.

DZIĘKUJEMY SPONSOROWI GŁÓWNEMU wydarzenia, a był nim Bank Spółdzielczy w Kcyni i SGB – Bank S.A. w Poznaniu.

Dziękujemy wszystkim naszym tegorocznym sponsorom za wiarę w nas, okazane zaufanie, wsparcie i wszelką pomoc –  P.H.U. „DEKA TRADE” Bartosz Dawidowicz i Jarosław Kołodziej; Kartonex sp.j. Zbigniew Zymni i Janusz Kowalski; firmie Rolnik Sp. z o.o. Kcynia Marcin Pawlak; firmie Mich – Trans Michał Nowak z Grocholina; Zakładowi Kominiarskiemu p. Maciej Tubiszewski; jak również firmie JAR-DACH Jarosław Branicki.

Do zobaczenia na ORLIK CUP III w maju

tekst: Bartek Łyszczarz
foto: Bartek Łyszczarz

--> wstecz