Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

III miejsce młodzieży ZSO w Konkursie Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie

Dzisiaj 11 lutego 2016 roku w siedzibie Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbył się „XVIII Konkurs Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych”. Do konkursu w tym roku zgłosiło się osiem trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu nakielskiego. Konkurs składał się z dwóch części: testu pisemnego i ustnej. Do części ustnej przeszły trzy pierwsze zespoły po testach. Były to drużyny: I LO Nakło nad Notecią (43 pkt), I LO Szubin (42 pkt) i ZSO Kcynia (37 pkt). W części ustnej drużyny odpowiadały na 10 pytań.
Zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią z dorobkiem 64 pkt. Drugie miejsce zajęło I liceum Ogólnokształcące w Szubinie – 59 pkt, a trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni – 43 pkt. Nagrody laureatom i podziękowania opiekunom przygotowującym młodzież do konkursu wręczył Tomasz Pasieka – dyrektor Muzeum.

Współorganizatorem był Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło, a honorowy patronat sprawował Tomasz Miłowski – Starosta Nakielski.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Kubisz/www.kurier-nakielski.pl

--> wstecz