Sobota, 20 lipca 2024 r. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Informacje dla rolników

Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Bydgoszczy informuje: w związku z trwającymi pracami nad wyznaczeniem obszarów z ograniczeniami naturalnymi (ONW) w Polsce, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zobowiązało się Okręgowe Stacje Chemiczno – Rolnicze do wykonania badań odczynu gleb, które posłużą jako jedno z kryteriów do ustalenia powierzchni kraju objętych specjalną formą płatności w latach 2014-2020.

Z danych ARiMR wynika, że tylko w roku 2013 z dopłat ONW skorzystało w Polsce ponad 750 tys. rolników na łączną kwotę blisko 1,37 mld zł. Mając nadzieję na utrzymanie tak znaczącego poziomu wsparcia dla rolnictwa w warunkach gospodarowania na obszarach z ograniczeniami naturalnymi informuję, że na terenie gminy w miesiącach marzec – maj 2015 r. będą prowadzone prace monitoringowe, w celu dostarczenia (całkowicie anonimowych) danych do Instytutu Upraw, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, który na zlecenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyznaczy ONW. Badania są bezpłatne, a ich wyniki mogą przynieść znaczące korzyści rolnikom w perspektywie lat 2014-2020.

Liczymy na propagowanie celu prac prowadzonych przez specjalistów z Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Bydgoszczy.

Informacja: Okręgowa Stacja Chemiczno – Rolnicza w Bydgoszczy

--> wstecz