Sobota, 20 lipca 2024 r. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Interweniują w sprawie zlikwidowanego przejazdu kolejowego

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kcyni swoje niezadowolenie w sprawie likwidacji przejazdu kolejowego prowadzącego na pola wyrazili rolnicy z terenu Sołectwa Szczepice. W towarzystwie radnego powiatowego pana Ryszarda Bagnerowskiego pytali burmistrza Kcyni czy wiedział o tym, że kolej zlikwiduje przejazd prowadzący do lasu i ich łąk?

W dzień sesji burmistrz Marek Szaruga przyznał, że o sprawie nie wiedział. Choć gmina Kcynia nie jest stroną w tej sprawie zaangażowałem się, aby pomóc rolnikom w rozwiązaniu dla nich bardzo ważnego problemu. W tej sprawie spotkałem się 6 maja z dyr PKP PLK Bydgoszcz p. Kwabiszewm.– komentuje zaistniała sytuację burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

Kolejnym etapem tej przykrej i bardzo trudnej sprawy jest trójstronne spotkanie zaplanowane na dzień 16.05  z udziałem Nadleśnictwa Szubin, PKP PLK Bydgoszcz i gminy Kcynia. Mam nadzieję, że to spotkanie przyniesie oczekiwany efekt w postaci przywrócenia przejazdu kolejowego, co umożliwi naszym rolnikom korzystanie i skrócenie drogi dojazdowej do swoich upraw.– podsumował włodarz Gminy Kcynia.

9 maja na zaproszenie rolników i radnego Ryszarda Bagnerowskiego do Szczepic przyjechał poseł Eugeniusz Kłopotek z małżonką. Po dokonaniu wizji lokalnej nie ukrywal zdziwienia zaistniałą sytuacją. Obiecał rolnikom swoją interwencję „na dole” i u samego ministra. Swoją pomoc w tej sprawie obiecała nam także pani poseł Ewa Kozanecka, z którą rozmawialiśmy o naszym problemie podczas spotkania w Sipiorach– poinformował nas radny powiatowy pan Ryszard Bagnerowski. Stanowsko pani poseł Ewy Kozaneckiej w tej sprawie prezentujemy Państwu poniżej.

Nasz portal od początku pilotuje  sprawę i wierzy, że w tym całym zamieszaniu uda się osiagnąć kompromis, bo brak przejazdu w tym miejscu jest nie tylko dużym utrudnieniem dla rolników ale także ogromnym zagrożeniem dla lasów w sytuacji pożarowej, gdyż zlikwidowany skutecznie przerwał ciąg drogi pożarowej nr 49.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz