Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Iskra Samoklęski Duże – Orzeł Kcynia 2-4 (2-1)

W XVI kolejce „B” klasy – grupa III w Samoklęskach Dużych w derbach Powiatu Iskra podejmowała lidera rozgrywek , zespół Orła Kcynia i przez całą pierwsza cześć meczu „sensacja” wisiała w powietrzu. Gospodarze grający z wiatrem   ruszyli na bramkę lidera i już w 3′ po bramce Wojciecha Murawskiego wyszli na prowadzenie. Przyjezdni szybko chcieli odrobić straty, lecz nie za bardzo mieli pomysł na realizacje tego planu. Gospodarze dwie minuty później zdobywają drugą bramkę za sprawa Marcina Koltemara, który odbitą piłkę od słupka po strzale kolegi z zespołu skierował z bliskiej odległości  do bramki gości. Gospodarze stwarzali sobie dogodne sytuacje do strzelenia kolejnych bramek, lecz zawodziła skuteczność, lub tez zabrakło odrobiny szczęścia w kilku sytuacjach. W doliczonym czasie gry przyjezdni zdobywają kontaktową bramkę, a jej strzelcem w zamieszaniu pod bramka Iskry był Patryk Kosmatka.

W drugiej części spotkania to Orzeł grał z wiatrem i z minuty na minute miał coraz to większa przewagę, dokumentując to bramkami. W 55′ Bartosz Zimny strzałem z szesnastu metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy – asysta Hallas. Teraz to przyjezdni stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie, lecz tradycyjnie ze skutecznością było na bakier. W 73′ Paweł Łukomski swoją dobrą grę udokumentował w 73′ strzeleniem bramki z narożnika pola karnego. W 83′ Dawid Hallas zdobywa bezpośrednio z rzutu rożnego czwarta bramkę dla Orła, lecz trzeba dodać iż pomógł mu w tym bramkarz miejscowych.
1-0 Wojciech Murawski (3′)
2-0 Marcin Koltelmar (5′)
2-1 Patryk Kosmatka (45+2)
2-2 Bartosz Zimny (55′)
2-3 Paweł Łukomski (73′)
2-4 Dawid Hallas (83′)
Skład Orła – Ł. Michalski,S.Górecki,D.Sobota,P.Czyż (M.Strzyżewski 46′),S.Ćwikliński,P.Łukomski,R. Heftowicz,P.Kosmatka (P.Michalski 83′),B.Zimny,D.Jeliński,D. Hallas
Żółte kartki – Paweł Czyż (Orzeł),oraz Piotr Witek,Patryk Szydkowski,Krzysztof Bejger,Łukasz Kowalski,Michał Kelm – wszyscy Iskra.
W następnej kolejce w Kcyni dojdzie do meczu na szczycie. Orzeł biedzie podejmował drugi zespół w tabeli – Zorze Śłesin.

tekst. Andrzej Stachowiak

fot. Łukasz Macierzyński

--> wstecz