Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Jak obniżyć składkę ubezpieczeniową dla modyfikowanego auta?

Jak obniżyć składkę ubezpieczeniową dla modyfikowanego auta?

Modyfikowanie samochodów może stanowić interesujące hobby, w którego efekcie otrzymujemy pojazd jedyny w swoim rodzaju, który wyraża nasz charakter czy zainteresowania. Warto jednak wiedzieć, że wszelkie modyfikacje odbijają się na naszych składkach ubezpieczeniowych. O czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji o wprowadzenie zmiany w naszym pojeździe?

Czym są modyfikacje pojazdów?
Rodzajów modyfikacji pojazdów jest nieskończenie wiele, większość z nich zależy jedynie od wyobraźni właściciela. Do najczęściej wykonywanych modyfikacji należą przyciemniane szyby, zmiany koloru lakieru, naklejanie naklejek, reklam na pojazd czy wymiana poszczególnych elementów składowych takich jak wymiana silnika, układu wydechowego lub instalacji gazowej. Wielu miłośników modyfikacji skupia się również na zmianach w wyglądzie wewnętrznym. Sięgaj oni chętnie po dodatkowe światła, głośniki czy wyświetlacze i ekrany wideo montowane wewnątrz kabiny.

Co musisz zrobić, gdy modyfikujesz pojazd?
Pamiętaj, że wprowadzając nawet najdrobniejsze zmiany w swoim samochodzie, powinieneś koniecznie poinformować o tym ubezpieczyciela. Takie działanie, zwłaszcza gdy modyfikacja była znacząca, niekorzystnie wpłynie na naszą składkę, którą spłacamy co miesiąc. Może ona wzrosnąć niekiedy nawet kilkukrotnie. Pamiętajmy jednak, że zatajenie przed ubezpieczycielem informacji na temat modyfikacji będzie negatywnie skutkowało w momencie, gdy będziemy chcieli skorzystać z danego ubezpieczenia. Jeśli przytrafi się nam kolizja, wypadek lub nasze auto przestanie działać w środku trasy, ubezpieczyciel dowiadując się o niezgłoszonych informacjach, może odmówić udzielenia wsparcia bądź wypłacenia udanych środków pieniężnych.

Co zrobić, by obniżyć składkę ubezpieczeniową?
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne propozycje, aby obniżyć koszty składki. Niekiedy po odbyciu kursu doskonalącego umiejętności, firmy są w stanie obniżyć cenę, wiedząc, że posiadamy większe zdolności do kierowania pojazdem. Warto również pamiętać o ubezpieczeniu przed dokonaniem zmiany w samochodzie. Możemy bowiem wykonać je w taki sposób, by nie wpływały na zwiększenie ryzyka w trakcie jazdy. Warto również poszukać ofert, które proponują korzystne warunki ubezpieczenia nawet przy zaawansowanych modyfikacjach. Atrakcyjną polisę znajdziesz na stronie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/modified-car-insurance/.

Przed dokonaniem modyfikacji warto zastanowić się, czy jest ona naprawdę potrzebna. Co ciekawe, niektóre zmiany w samochodzie mogą dodatnio wpływać na ocenę ryzyka. Przykładowo zamontowanie alarmu lub innego systemu zabezpieczeń może korzystnie obniżyć cenę naszej polisy. Modyfikacje samochodu mogą być świetną rozrywką, jednak należy pamiętać, by robić je z rozwagą, zachowując pełną odpowiedzialność.

Artykuł sponsorowany.

--> wstecz