Niedziela, 24 września 2023 r. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Jak urządzić mały dom nowoczesny – o czym warto pamiętać?

Niestety nie wszystkie domy i pomieszczenia są duże. Warto wiedzieć, że niektóre osoby decydują się na budowę małego domu, w którym będzie przytulnie i miło. Jednak konieczne jest optyczne powiększenie pomieszczeń domowych, by domownicy nie czuli się przytłoczeni. Jak o to zadbać i o czym warto pamiętać decydując się na taki krok? Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? W takim razie koniecznie zdecyduj się na zapoznanie z naszym poradnikiem.

Jakie kolory ścian najlepiej sprawdzają się w małym nowoczesnym domu?

Jednym ze sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń domowych, jest wybranie odpowiedniego koloru ścian. Wydawać się może, że konieczne jest wybieranie bieli, ponieważ ładnie odbija światło słoneczne, dzięki czemu sprawia, że wnętrza wydają się większe. Oczywiście biel jest najlepszym wyborem, jednak można ją łączyć z innymi barwami. Na większej ścianie znajdującej się naprzeciwko okna warto nałożyć jasny kolor. Na pozostałych ścianach można zdecydować się na dowolne barwy. W ten sposób można nieco urozmaicić wybór, ale nadal korzystnie wpływać na efekt wizualny utrzymany w domu. Warto pamiętać, że po pomalowaniu ścian konieczne jest wywietrzenie pomieszczeń. Dzięki temu farba szybciej wyschnie, a co więcej w powietrzu nie będzie unosić się nieprzyjemny zapach farby.

Jakie elementy wykończeniowe stosować w małych pomieszczeniach?

Wiele osób zastanawia się jakie elementy dekoracyjne można stosować w małych pomieszczeniach, by optycznie je powiększyć. Jednią z zasad, o której warto pamiętać, jest zadbanie o podłogi. Najlepiej zdecydować się na te drewniane lub drewnopodobne. Dzięki temu wnętrza będą wydawać się większe, a co więcej prezentować się będą nowocześnie i elegancko. Jednak mając takie podłogi w domu nie można zapomnieć o tym, jak ważne jest zamontowanie listwy. Jakie znaczenie mają listwy przypodłogowe? Dzięki nim pod powierzchnię podłogi nie dostaje się wilgoć oraz różnego rodzaju zabrudzenia. To zwiększa szansę na to, by Możliwe było utrzymanie podłogi w doskonałym stanie przez długi czas. Dodatkowo listwy korzystnie wpływają na wygląd pomieszczeń oraz optycznie je powiększają. Zaleta listew jest również to, że można je samodzielnie montować. Jest to bardzo proste i nie zajmuje za dużo czasu. Wystarczy tylko zdecydować się na wysokiej jakości materiały montażowe.

Jakie są dodatki pozwalające na optyczne powiększenie domu?

W domu o małym metrażu można zdecydować się na zastosowanie dekoracji, dzięki którym wnętrza będą wydawać się większe. Dobrym przykładem są lustra, które świetnie sprawdzają się nie tylko w łazience i przedpokoju, ale także w salonie, sypialni, czy kuchni. Polecane są również plafony, czyli oświetlenie sufitowe, które nie zajmuje wolnej przestrzeni, a jest w stanie oświetlić całe pomieszczenie.

Pamiętając o tych kilku zasadach można bez problemu urządzić małe pomieszczenia w taki sposób, by prezentowały się stylowo, a co więcej dbały o komfort domowników.

Materiał partnera.

--> wstecz