Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Jak wycenić haft komputerowy?

Jedną z bardziej popularnych metod znakowania odzieży jest haft komputerowy. Świetnie sprawdza się on wtedy, kiedy uzyskany efekt ma być szczególnie elegancki. Po haft komputerowy bardzo często sięgają właściciele luksusowych hoteli i klinik medycznych, którym zależy na tym, aby ich personel nosił elegancką, stylową odzież firmową. Wiele osób decydując się na znakowanie odzieży haftem komputerowym kompletnie nie wie, od czego zależy wycena zlecenia. Spróbujemy nieco to przybliżyć.

Jakie zalety ma haft komputerowy?

Zacznijmy od tego dlaczego haft komputerowy zasługuje na uwagę. Ta metoda znakowania odzieży gwarantuje naprawdę bardzo dobry efekt. Haft wykonywany jest tak, że do złudzenia przypomina ten ręczny. Odróżnienie ich jest praktycznie niemożliwe. Uzyskany nadruk jest niezwykle trwały. Nawet bardzo długo od wykonania prezentuje się tak, jakby dopiero został naniesiony. Do tego jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Nawet częste pranie nie przyczynia się do pogorszenia wyglądu haftu komputerowego.

Co brać pod uwagę, wyceniając haft komputerowy?

Jedną z najbardziej popularnych metod wyceny haftu komputerowego jest po prostu ilość ściegów. Taki model stosują najczęściej naprawdę duże hafciarnie. W przypadku tych mniejszych takie rozwiązanie nie sprawdza się najlepiej. Coraz częściej mówi się o tym, że dobrą metodą wyceny haftu komputerowego jest przyjęcie tak zwanej dniówki. 

Taki model wyceny wymaga jednak skrupulatnych obliczeń, które wymagają przeanalizowania przede wszystkim tego, na jak wiele sztuk odzieży może zostać naniesiony haft w godzinę. W tym przypadku nie bez znaczenia będzie wielkość nadruku, a także to, jak bardzo skomplikowany będzie wzór. Generalnie zasada jest prosta: im więcej czasu trzeba będzie poświęcić na wykonanie pojedynczego wzoru, tym większy będzie koszt jego wykonania.

Kiedy sprawdzi się haft komputerowy?

Jak już wspomnieliśmy, haft komputerowy to metoda znakowania odzieży, która pozwala na uzyskanie naprawdę eleganckiego efekty. Mówiąc o tym, warto podkreślić, że sprawdzi się nie tylko w przypadku koszul i marynarek konsultantów czy sprzedawców. Jest idealny, jeśli nadruk ma znaleźć się na naprawdę grubych tkaninach, których cechą charakterystyczną jest widoczna struktura. Chodzi między innymi o ręczniki, koce i polary, w przypadku których bardzo trudno znaleźć inną metodę znakowania gwarantująca odpowiedni efekt. Nie jest to jednak najlepsza metoda, jeśli tkanina jest śliska i naprawdę delikatna. Wszystko przez duże zagęszczenie nakłuć i konieczność mocnego napięcia materiału.

Haft komputerowy to metoda znakowania odzieży, która jest niezwykle popularna. Decydując się na nią, należy pamiętać, że na ostateczny koszt wykonania wpływ na wielkość wzoru, stopień jego skomplikowania, a także ilość odzieży, na której nadruk ma się znaleźć. Należy jednak podkreślić, że metoda ta gwarantuje naprawdę doskonały efekt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Oznacza to, że warto zapłacić za znakowanie haftem komputerowym.

Artykuł sponsorowany

--> wstecz