Sobota, 26 listopada 2022 r. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów to bardzo częsty problem naszych czasów. Nie tylko kobiety się z nim borykają, ale i także mężczyźni. Jest wiele czynników, które powodują tą wstydliwą przypadłość. Czasami jest to spowodowane niedoborem witamin, mikro i makro elementów. Czasami wpływ na przerzedzanie się włosów mają nieodpowiednio dobrane kosmetyki do włosów i skóry głowy. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest mnóstwo sposobów na to, aby odwrócić ten proces. Może pomóc nawet szampon przeciw wypadaniu włosów, wcierka czy maska stymulująca wzrost!

Dieta przeciw wypadaniu włosów- zobacz, co musisz jeść! 

Wstydliwa przypadłość wypadania włosów to nie tylko dolegliwość osób w starszym wieku. Wiele osób przed 30 rokiem życia również skarży się na nadmierne wypadanie włosów, również dotyka problem, z którym nie można bagatelizować problemu. Nawet jeśli jest chwilowy. Im szybciej zareagujemy, tym mniej włosów stracimy.  Pamiętajmy, że w dużym stopniu wypadanie włosów to źle dobrane kosmetyki do skóry głowy – warto zakupić dobry szampon przeciw wypadaniu włosów oraz zadbać o dietę. Należy jeść dużo jaj, w każdej postaci, jednak najlepsze są ugotowane na miękko bądź twardo, podroby, a zwłaszcza wątróbka, która zawiera mnóstwo biotyny. Choć raz w tygodniu podroby powinny gościć na naszym stole.  Nie powinniśmy ograniczać się również w jedzeniu kasz, czerwonego mięsa oraz roślin strączkowych. Pamiętajmy, że dobra, zbilansowana dieta jest podstawą, aby mieć piękne włosy, skórę oraz paznokcie. 

Oczyszczajmy skórę głowy! 

Martwy naskórek złuszcza się na całej powierzchni ciała, również na skórze głowy.  Nie należy zapominać o tym podczas codziennego mycia głowy. Codzienne stylizowanie włosów środkami, które obciążają nie tylko włosy, ale i również skórę głowy, brak oczyszczania skóry głowy kosmetykami do tego przeznaczonymi, czynniki zewnętrzne takie jak smog i spaliny wpływają na zanieczyszczenie skóry głowy.  To właśnie od niej powinniśmy zaczynać świadomą pielęgnację włosów. Jest mnóstwo kosmetyków, które dogłębnie oczyszczają mieszki włosów. Najbardziej popularne to peelingi skóry głowy czy szampon przeciw wypadaniu włosów, który jak miotełka usuwa wszystkie zanieczyszczenia i martwy naskórek. Aby mieć pewność, że skóra głowy jest dobrze oczyszczona, warto umyć głowę dwa razy tym specyfikiem. 

Dlaczego warto robić peeling skóry głowy? 

Szampon przeciw wypadaniu włosów warto łączyć z peelingiem. Jego zadaniem jest również dogłębne oczyszczenie, poprawa krążenia krwi, dotlenienie cebulek i oczywiście pozbycie się martwego naskórka. Efekty zdecydowanie mogą przejść najśmielsze oczekiwania! Dzięki temu włosy nie są przyklapnięte i obijają od nasady, co powoduje, że wizualnie jest ich zdecydowanie więcej. Dzięki dobrym peelingom włosy przetłuszczają się zdecydowanie wolniej, a co za tym idzie, świąd skóry zostaje wyeliminowany. Dzięki temu, że skóra głowy jest czysta, cebulki mogą otrzymać więcej substancji odżywczych, zaczynają więc rosnąć jak szalone i przestają wypadać. Zabiegi związane z włosami mogą wydawać się czasochłonne, lecz to nieprawda! Wystarczy pięć minut codziennej pielęgnacji, aby włosy były zadbane, błyszczące i sprężyste.

Artykuł sponsorowany

--> wstecz