Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Jaki bank wybrać? Porównywarka ofert kredytowych

To, w jakim banku mamy konto nie musi warunkować tego, w jakim banku bierzemy kredyt – wydaje się oczywiste? Wcale nie, Polacy zwykle najchętniej sprawdzają oferty kredytowe w bankach, gdzie posiadają konta osobiste. Dlaczego? Bo to najłatwiejszy sposób pozyskania kredytu. Zwykle nawet nie my sami, ale bank się o to stara. Konsultant dzwoni, zwodzi nas wysokim kredytem z małą ratą i często się zgadzamy. Ale czy powinniśmy? Czy nie warto porównać ofert kredytowych, innych, czasem zupełnie nam nieznanych banków?

Jakie oferty proponuje rynek?

Kredyt – zależnie od tego na jaki jest cel i na jaką długość zamierzamy go zawrzeć – może bardzo się różnić w poszczególnych bankach. Czasem wzięcie pod uwagę niewłaściwych parametrów lub podpisanie umowy o kredyt w niewłaściwym momencie będzie skutkować naszym długoletnim niezadowoleniem. Dlatego właśnie zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze instytucji bankowej, w której zaciągniemy zobowiązanie, trzeba porównać wiele ofert.

Jeśli chodzi o oferty na kredyt gotówkowy to co przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę to:

  • Oprocentowanie
  • RRSO
  • Prowizja za udzielenie kredytu
  • rata
  • Całkowita kwota do spłaty

Co ciekawe, najważniejszym kryterium, jakie winniśmy brać pod uwagę wcale nie jest wysokość raty. Banki potrafią tak ustalić ratę, że wydaje nam się, że obciążenie jest minimalne, ale bez wiedzy na temat RRSO i oprocentowania, łatwo będzie nas oszukać. Także najważniejszym kryterium przy wyborze kredytu jest zestawienie wszystkich cech ofert poszczególnych banków.

Dlaczego porównywanie ofert jest takie ważne?

Niska rata to nie wszystko. Nawet niska rat w połączeniu z niskim RRSO to też nie daje nam całościowej wiedzy na temat warunków naszego ewentualnego kredytu. W porównywarkach ofert bankowych brane są pod uwagę także czynniki, o których jako indywidualny klient na pewno nie myślimy, czyli np. liczba udzielonych w ostatnim roku kredytów, pozycja na rynku czy ilość placówek w kraju. To właśnie sprawia, że jedynie korzystanie z porównywarek typu https://ocenbank.pl daje nam całościowy ogląd na ofertę kredytów na rynku bankowym. Tylko porównywarki sprawiają, że pierwsza weryfikacja ofert jest pełna i wolna od błędów, jakie mogą pojawić się, jeśli oferty kredytowe analizujemy krok po kroku, odwiedzając po prostu strony poszczególnych banków.

Więcej: https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,jak-polacy-pozyczaja-pieniadze,wia5-3273-40261.html
http://news.o.pl/2018/07/31/jakie-sa-najwygodniejsze-formy-pozyczania-pieniedzy/#/

Materiał sponsorowany.

--> wstecz