Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Japonki damskie – czy warto je wybierać?

Kiedy przychodzą letnie dni wskakujemy w sandały i klapki, gdyż nie chcemy parzyć stopy w ciężkim obuwiu czy też adidasach, ani męczyć się na szpilkach. Lekarze często podkreślają, że noszenie japonek nie jest zbyt zdrowe.
W końcu stopa jest niby w naturalnej pozycji, ale jednak palce są nieco inaczej rozstawione, do tego dochodzi jeszcze czasem ucisk podczas chodzenia. Jednak, jeśli takie dolegliwości Ci towarzyszą, to być może po prostu zakupiłaś kiepskiej jakości japonki, Faktem jest, że nie są to buty na długie eskapady, ale świetnie nadadzą się na wakacje do plażowania czy opalania przy basenie.

Zatem jakie japonki damskie wybrać?


Oczywiście kluczowe znaczenie ma tutaj dobór rozmiaru. Zbyt małe japonki będą powodować obtarcia, a chodzenie nawet krótkich dystansów w zbyt dużych spowoduje po prostu ich zgubienie. Japonki powinny być wykonane z solidnego tworzywa sztucznego. Dobrze jeśli podeszwa jest odpowiednio wyprofilowana, gdyż już nienaturalne chodzenie w takich butach może powodować dyskomfort, a co dopiero np. zbyt miękka podeszwa. Pianka, z której wykonana jest podeszwa klapek powinna przepuszczać powietrze i pozwalać skórze stóp oddychać. Oczywiście podeszwa w japonkach musi być antypoślizgowa, zwłaszcza jeśli zamierzamy ich używać przy basenie. Japonki nie są polecane natomiast pod prysznic tu lepiej wybrać piankowe sandały, gdyż ciężar ciała jest w nich lepiej rozłożony i mimo wszystko możliwość upadku jest jeszcze bardziej zniwelowana.

Japonki – stylistyka

Możesz wybrać japonki z paskami z przezroczystego tworzywa, bądź bardziej eleganckie, np. ze skóry. Kolorystykę klapek warto dobrać pod kolor stroju kąpielowego, wszak to do niego najczęściej wkładać będziesz klapki. Japonki mogą być wyposażone w biżuteryjne dodatki, np. koraliki. Takie koralikowe paski mogą jednak zostawiać odciski na stopach, dlatego nad chodzeniem w takich klapkach musisz zdecydowanie pomyśleć. Klapki możesz dobrać również do odzienia wierzchniego, bądź zastosować zasadę, która obowiązuje przy formalnym stroju, czyli dobrać ich kolor do innych dodatków, np. oprawek okularów albo paska zegarka.

Najważniejsze jest, abyś w klapkach typu japonki dobrze się czuła, warto sprawdzić ofertę japonek w sklepach Diverse. Przed zakupem zdecydowanie warto je przymierzyć, gdyż tu rozmiar musi zostać idealnie dopasowany. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek.

Materiał sponsorowany.

--> wstecz