Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Jasełka i świąteczna wigilia w Szczepicach

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas licznych spotkań, jasełek i kolacji wigilijnych. W sobotę w świetlicy wiejskiej w Szczepicach zabrakło miejsc. Organizatorzy byli bardzo mile zaskoczeni frekwencją mieszkańców sołectwa, którzy wspólnie postanowili spędzić świąteczne popołudnie.
Uroczyste popołudnie rozpoczęło się od jasełek wystawionych przez uczniów ze szkoły w Rozstrzębowie. Jasełka wg. scenariusza pani Anny Drabik przygotowały panie Jadwiga Słomska i Bożena Nogowska. Za świątecznie nakrytymi stołami zasiedli dziadkowie, rodzice i nauczyciele. Wśród gości była Pani Bogna Adamska– zastępca Burmistrza Kcyni.

Spotkanie bardzo rodzinne rozpoczął sołtys Pan Paweł Kiepiela wraz z panią Agnieszką Frątczak z Koła Gospodyń Wiejskich życząc wszystkim wspaniałych nadchodzących świąt. Świąteczne życzenia do zebranych skierowali także Bogna Adamska, Ryszard Bagnerowski oraz Pani dyrektor szkoły Małgorzata Dutkiewicz.
Zbudowanie tak wspaniałej, wręcz rodzinnej atmosfery wymagało od wielu osób zgranych prac przygotowawczych, tych kulinarnych i tych organizacyjnych. Zorganizowanie kiermaszu ozdób świątecznych, jasełek i wspólnej wigilii zapewne był trafionym pomysłem na wspólne świąteczne spotkanie i integrację społeczności sołectwa. To był czas radości i wspólnego świętowania.
Świątecznemu spotkaniu towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych, przygotowany przez uczniów Samorządu Uczniowskiego. Opiekę nad kiermaszem objęły panie Anna Popiela i p Bożena Nogowska. Dzieci zaśpiewały kolędy oraz zaprezentowały się w świątecznej zumbę.
Organizatorzy za naszym pośrednictwem bardzo dziękują wszystkim uczestnikom świątecznego spotkania za wspólnie spędzony czas. Słowa podziękowania kierują także do osób, które przyczyniły się do wspólnego świętowania.

tekst i fot. Robert Koniec

fot. Sołectwo Szczepice

 

--> wstecz