Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

JEDNOSTKA OSP W KCYNI Społecznikiem Roku 2014?

Dlaczego nie?
Trwa okres, w którym możemy zgłaszać swoje kandydatury do plebiscytu „Społecznik Roku 2014 Gminy Kcynia”. Przez kilka minionych edycji w ten sposób za pracę na rzecz lokalnego społeczeństwa wyróżniono już kilka osób. Są to przedstawiciele różnych środowisk, osoby, które swoim zachowaniem, czynami czy też dokonaniami zdaniem osób zgłaszających kandydata przysłużyły się do wyróżnienia.
Moim zdaniem na taki tytuł zasługuje Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w każdej miejscowości, dziś jednak chciałbym zauważyć i podkreślić, że na kcyńskich strażaków możemy liczyć zawsze. Aby nie obrazić żadnego strażaka, to są to „ludzie od czarnej roboty” i nigdy tej roboty się nie boją. Dlaczego?
Wielokrotnie byłem świadkiem jak strażacy, panowie i panie, a nawet młodzież i dzieci angażowali się w wiele spraw związanych z organizacją społecznych wydarzeń. Zawsze pomagają przy organizacji festynów, noszą krzesła, rozstawiają namioty, czy stoiska. Często są wiele godzin przed imprezą i kilka godzin po festynach do dyspozycji organizatorów.
To właśnie nie nikt inny, tylko nasi strażacy uczestniczą w uroczystościach państwowych i kościelnych, maszerują, zabezpieczają wiele imprez, często zastępują ochronę podczas koncertów, dbają o nasze bezpieczeństwo.
Moim skromnym zdaniem są największymi społecznikami naszej gminy. Zasłużyli na tytuł „Społecznika Roku 2014 Gminy Kcynia”. Regulamin plebiscytu przewiduje nominowanie osoby, jednak poddaję pod rozwagę organizatora plebiscytu, którym jest Rada Miejska w Kcyni o przyznanie tego zacnego tytułu„JEDNOSTCE” Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni, którą oficjalnie zgłasza Redakcja portalu www.kcynia.info
--> wstecz