Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Jestem taki jak Wy. Rozmowa z kandydatem na Burmistrza Kcyni Panem Tomaszem Nowickim

Za miesiąc będziemy już znali wyniki wyborów samorządowych. W Gminie Kcynia jest ośmiu kandydatów, którzy chcą powalczyć o fotel Burmistrza Kcyni. Zapraszam każdego kandydata/kandydatkę do rozmowy i zadaję pytania związane z ich wizją objęcia tej zaszczytnej funkcji w Gminie Kcynia.

Drugim kandydatem, który zgodził się na rozmowę jest Pan Tomasz Nowicki, który startuje w wyborach samorządowych z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasz Nowicki/Bizon.

Dlaczego postanowił Pan ubiegać się o urząd Burmistrza Kcyni?

Szanowny Panie Redaktorze, jestem niezależnym i bezpartyjnym kandydatem na Burmistrza Kcyni. Chciałbym zmienić kierunek, w jakim idzie Gmina Kcynia. Nie będą interesowały mnie lokalne układy i znajomości. Czas oddać gminę swoim mieszkańcom. Mimo, że śmiano się ze mnie i wciąż jestem atakowany to ja wygram te wybory. Będę walczył o każdego mieszkańca gminy Kcynia. Wróci szacunek, zaufanie i równość. W związku z powyższym zdecydowałem się kandydować na Burmistrza Kcyni.

Co dla Pana będzie najważniejszym zadaniem po wygranych wyborach?

Najważniejszym zadaniem będzie realizacja mojego programu wyborczego przy jednoczesnym zachowaniu stabilnego budżetu:

– Kcynia będzie ładnym i bezpiecznym miastem,

– otworzymy świetlice wiejskie,

– dodamy bezpłatne zajęcia dla młodzieży w GCKiB,

– zwiększymy ilości atrakcji dla dzieci,

– będziemy równo traktować wszystkie szkoły, sołectwa i mieszkańców,

– sprzedamy stare mieszkania komunalne z bonifikatą,

– reaktywujemy drużyny harcerskie,

– wybudujemy jadłodzielnie,

– poprawimy jakość imprez organizowanych przez gminę,

– zwiększymy ilość miejsc parkingowych np. przy skateparku,

– dodamy dofinansowanie do kastracji/sterylizacji psów i kotów oraz elektroniczne znakowanie zwierząt,

– od 1 września Zespół Szkół Technicznych w Kcyni będzie prowadzony przez Powiat Nakielski,

– przedszkole niepublicznie zamieni się w przedszkole za tzw. ,,złotówkę”,

– wymienimy oświetlenie w lampach z sodowego na ledowe.

To nie są wszystkie moje propozycje. Zapraszam na moje najbliższe transmisje na żywo.

W swoich mediach społecznościowych dociera Pan do dużej ilości odbiorców. Czy uważa Pan, że przyszły Burmistrz Kcyni powinien prowadzić bloga i na bieżąco informować ludzi o swojej pracy?

Jako Burmistrz Kcyni nie będę miał czasu na prowadzenie bloga. Będę pracował od rana do nocy. Będę spotykał się z mieszkańcami naszej gminy osobiście. Będę zajmował się sprawami budżetowymi. Jak zrealizuję mój program wyborczy i np. wróci do Kcyni pociąg to promocja mojej osoby nie będzie potrzebna. Obiecałem moim wyborcom, że zorganizuję transmisję na żywo z gabinetu burmistrza poprzez facebooka strony kcynia.pl. Musicie mnie wybrać i to zobaczyć!

W centrum Kcyni jest wiele sklepów, które zakończyły swoją działalność. Czy Pana zdaniem jest szansa aby sklepy ponownie były otwarte? 

Mam przygotowany program dla przedsiębiorców, który zostanie przedstawiony w transmisji na żywo. Mogę powiedzieć, że nie ma tam powołania Rady Przedsiębiorców, ponieważ jestem z nimi w stałym kontakcie. Znam naszych przedsiębiorców i im pomogę, ale jednocześnie będę musiał uważać na budżet gminy. W każdej sprawie finansowej będę konsultował się z radnymi oraz Panią Skarbnik. Gorzej być nie może, ale nie ma już czasu na błędy. Każda decyzja musi być dobrze przemyślana i w sposób właściwy wykonana. Moje działania mają przynosić tylko korzyści. Na koniec dodam, że zwiększymy dochody lokalnego biznesu i zwiększmy ilość miejsc pracy.

Od wielu lat młodzi ludzie wyjeżdżają z naszej gminy, znajdują naukę i później pracę w dużych miastach. Co można zrobić aby młodzi ludzie wracali do Kcyni?

Gmina Kcynia to nasz wspólny dom. Czas zadbać o miejsca pracy. Musimy mieć zapewnioną możliwość dojazdu do pracy. Młodzi ludzie wrócą do gminy rozwijającej się i atrakcyjnej. Musimy działać skutecznie w każdym przedsięwzięciu i powinniśmy organizować wiele ciekawych wydarzeń. Nie możemy być gorsi od naszych sąsiadów. Zaczniemy walczyć o każdą złotówkę, a wykonanie mojego programu wyborczego zachęci każdego do powrotu. Będziemy wykorzystywać szanse. Każde dziecko w naszej gminie ma być szczęśliwe, a szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice i dziadkowie.

„Jestem taki jak Wy” to Pana hasło wyborcze. Jakim chciałby Pan być Burmistrzem?

 Najlepszym! Moje hasło wyborcze to prawda. Jestem taki jak Wy! Każdy mieszkaniec naszej gminy ma prawo realizować swoje marzenia i pragnienia, a ja jako burmistrz pomogę im w tym.

Z kandydatem na Burmistrza Kcyni Panem Tomaszem Nowickim/ Bizon rozmawiał Robert Koniec.

--> wstecz