Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Kacper Gieryk (HRE Mazowsze Serce Polski) wywalczył dziś w Leoncinie tytuł mistrza Polski

Kacper Gieryk (HRE Mazowsze Serce Polski) wywalczył dziś w Leoncinie tytuł mistrza Polski orlików w jeździe indywidualnej na czas. Dystans 34 kilometrów pokonał w czasie 40 minut 15 sekund ze średnią prędkością 50,683 km na godzinę. Od drugiego na mecie Mateusza Gajdulewicza, kolegi z teamu, był lepszy o 9 sekund. 1. Kacper Gieryk (HRE Mazowsze Serce Polski) – 40:152. Mateusz Gajdulewicz (HRE Mazowsze Serce Polski) +0:093. Adam Wożniak (GKS Cartusia Kartuzy) +0:284. Damian Papierski (Voster ATS Team) +1:015. Igor Sęk (Klub Kolarski Tarnovia) +1:176. Dominik Górak (niezrzeszony) +1:20Kacper Gieryk jest pierwszorocznym orlikiem. Rok temu do złotego medalu w jeździe indywidualnej na czas, wówczas jeszcze juniorowi, zabrakło dwóch setnych części sekundy. Dziś zrewanżował się ówczesnemu rywalowi, a teraz swojemu koledze z HRE Mazowsze Serce Polski, czyli Mateuszowi Gajdulewiczowi i został złotym medalistą Mistrzostw Polski 2022. Mieszka w Kcyni, trenuje kolarstwo od jedenastu lat (rocznik 2003). Regularnie przyjeżdża na tor samochodowy „Poznań”, gdzie rywalizuje w jeździe na czas i w wyścigach ze startu wspólnego. W kwietniu tego roku na torze samochodowym „Poznań” dystans 12,3 km przejechał w czasie 14:22,40. Średnia prędkość wyniosła ponad 51 km na godzinę. Swój rekord w tym miejscu, z września 2021, pobił o całych dwadzieścia sekund. – Przed rokiem miałem 18 lat, byłem juniorem i mogłem korzystać tylko z przełożenia 51X11. W tym sezonie jestem orlikiem i mam w swym rowerze do jazdy na czas już inną kombinację: 58×11. We wtorek 26 kwietnia przez pierwszy kilometr rozpędzałem się, nabierałem tempa. A kiedy już wszedłem na właściwe obroty – gnałem ich ile sił do przodu – opowiadał o swym wyczynie sportowym. Dziś Kacper Gieryk zdobył upragniony tytuł mistrza Polski. I bardzo się z tego cieszy. – Trasa była wybitnie techniczna na wąskim asfalcie. Dobrze oznaczona i dobrze zabezpieczona. Byli ze mną ojciec (Sławomir Gieryk – były kolarz) i trener Wojciech Ziółkowski. Teraz muszę trochę odpocząć przed wyścigami ze startu wspólnego na Mistrzostwach Polski – mówi pewny kandydat do startu w lipcowych Mistrzostwach Europy w Lizbonie.