Sobota, 18 maja 2024 r. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

„Kaskadowy pomiar prędkości” – działania nakielskiej „drogówki”

W miniony piątek (22.03.19) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach działania pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja została przeprowadzona w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
W miniony piątek (22.03.19) na kujawsko-pomorskich drogach Policja prowadziła działania pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich głównym celem było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Kontrole kaskadowe są prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

Na terenie powiatu nakielskiego policjanci prowadzili działania na drodze krajowej nr 10 oraz drodze wojewódzkiej nr 241.

„Drogówka” skontrolowała 97 pojazdów, ujawniając 33 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Wobec sprawców wykroczeń zastosowano odpowiednie środki prawne.

W trakcie trwania działań na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

 

--> wstecz