Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

„Kaskadowy pomiar prędkości” na terenie powiatu nakielskiego

W miniony piątek (06.03.20) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach działania pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja została przeprowadzona w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W miniony piątek (06.03.20) na  kujawsko-pomorskich drogach Policja prowadziła działania  pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich głównym celem było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Kontrole kaskadowe są prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

Na drodze krajowej nr 10 gdzie prowadzono działania, pracowało 10 mundurowych z referatu ruchu drogowego. Skontrolowali oni 71 aut, ujawniając 56 wykroczeń popełnionych przez kierowców. 21 z nich związanych było z łamaniem przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Wobec sprawców wykroczeń zastosowano odpowiednie środki prawne.

W trakcie trwania działań na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz

p.o. Oficera prasowego

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz