Piątek, 19 lipca 2024 r. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Kazimierzewo. Kolejna kadencja dla Beaty Buchholz

W sołectwie Kazimierzewo kolejną kadencję sołtysa będzie pełnić pani Beata Buchholz. Podczas ostatniego zebrania wyborczego mieszkańcy sołectwa poparli jedyną kandydatkę, dotychczasową panią sołtys. W skład nowej rady sołeckiej weszli: Angelika Popielarz, Magdalena Marciniak, Małgorzata Szpot,  Anna Zadrożna oraz Paweł Buchholz.

W czasie zebrania burmistrz Marek Szaruga zapoznał uczestników z sytuacją finansową Gminy Kcynia i odpowiadał na zadawane pytania. Głównym tematem było omówienie wykonania świetlicy. Mieszkańcy pytali dlaczego nie mają kominka? Narzekali na brak wykonania remontu dachu, który przecieka i może to wpłynąć stan wyremontowanej świetlicy, pytali o możliwość pracy równiarki na terenie sołectwa i remont drogi we wsi.

W zebraniu uczestniczył także Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni Zbigniew Witczak, który wspólnie z burmistrzem i uczestnikami zebrania rozmawiali przede wszystkim o sprawach związanych z aktualnym stanem zadłużenia gminy i braku funduszy na remont dachu świetlicy.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz